Park hızla inşa ediliyor

15
Kırklareli Belediyesi tarafından Karaumur Caddesi üzerinde eski manavların yerine havuzlu dinlenme ve çocuk parkında yapılacak olan havuzun temeli atıldı.

* HABER MERKEZİ
Kırklareli Belediyesi tarafından Karaumur Caddesi üzerinde eski manavların yerine havuzlu dinlenme ve çocuk parkı 13 Nisan 2010 Salı günü çıkan sayımızda Kırklareli Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Başkur “Bir Şehir Meydanlarıyla Anıtlarıyla bilinir” diye belirterek;
“Karaumur Caddesi üzerinde bulunan eski manavların yerine havuzlu dinlenme parkı olarak düşünüyoruz veya Kırklareli’de yetişmiş önemli kişilerin büstleri olabilir. Kırklareli’de hiç saat kulesi yok, saat kulesi de olabilir. En üst tarafa şelale düşünüyoruz. Etrafında oturum olanı masa, sandalye ve orada bulunan çıkmaz sokağa da çocuk parkı ve spor aletleri yaptırmayı planlıyoruz. 3 katlık bölüm açık otopark olarak kalacak. Bir şehir, meydanlarıyla, anıtlarıyla bilinir. Bizde şehrimizi güzelleştirmek için bu alan için çalışmalarımızı başlattık ve betonarme yapıyla kapatmak istemiyoruz. Bu yapacağımız alanda iş istihdamı da yaratabiliriz. Görsellik açısında bütçemizin yetki kadarıyla bir mimari yapı olarak Kırklareli’ne yakışır bir plan yapmak istiyoruz. Alanın üst yapısındaki kirli görüntüyü de kaldırdık iş artık bizde. En kısa zamanda çalışmalara başlayacağız” demişti.
19 Nisan 2010 Pazartesi günü başlayan çalışmalar 30 Nisan 2010 Cuma günü parkta yapılan havuzunun temeli atılması ile hızla inşa edilmeye devam ediyor. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here