“Parçalanmak istiyoruz”

26
* Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Kırklareli İl Temsilcisi Dr. Erol Özkan; “Çıkarılmak istenen Torba Yasa ile parçalanmak isteniyoruz” dedi.
HABER MERKEZİ 
Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Kırklareli İl Temsilciliği gazetemizi ziyaret etti. 12 Şubat 2015 Perşembe günü gerçekleşen ziyarete Kırklareli TMMOB Kırklareli İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Erol Özkan, Kimya Mühendisleri Odası’ndan Hüseyin Kahraman, Mimarlar Odası’ndan Cengiz Bağıran, İnşaat Mühendisleri Odası’ndan Sertaç İpek, Harita Mühendisleri Odası’ndan Mahmut Bozan, Jeoloji Mühendisleri Odası’ndan İsmail Kurtulan katıldı. 
* “TMMOB olarak son sözümüzü söyleyeceğiz” 
14 Şubat’ta Ankara’da yapılacak olan Yürüyüşe Kırklareli’den de katılım olacağını söyleyen Özkan, Torba Yasası önlerine engel olarak konulmak istendiğini söyledi. Özkan; “Bağlı olduğumuz odaların yasalarını değiştiriyorlar. Bu şekilde işlevsiz hale getirilmeye çalışıyorlar.  “ böl- parçala-yönet” tabiri ile bizi işlevsiz hale getiriyorlar. Biz mücadelemizi yapıyoruz ama mecliste bazı şeyler parmak hesabı ile yapılıyor. Ama umuyoruz ki aklı-selim galip gelir. Doğrular birdir. Bunun siyaseti olmaz. TMMOB’nin tepkileri üstüne çekmesinin sebebi 24 bağlı odası ile aynı şeyleri söyleyebiliyor olmasıdır. Yeni gelen sistem ile parçalanmaya çalışıyor ve bu şekilde sessizlik hakim olacak. TMMOB olarak bu örgütlenmenin parçalanmasını önlemeye çalışıyoruz. Özellikle bu hafta daha da üstüne düştük Genel Merkezimiz ile bu hafta sonu Ankara’da bir araya geleceğiz ve TMMOB olarak orada son sözümüzü söyleyeceğiz. (Kadir Sinici- Savaş Eskici)
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here