Özrü kabahatinden büyük!

14
CIMBIZ 
Rahmi Sağlık 
Geçen hafta TBMM Küsüsü’nde konuşan CHP Tunceli Millet Vekili Kamer Genç’e galiz küfürler savuran AK Parti Tokat Milletvekili Zeyid Aslan, Meclis’te kınandı ve Anadolu Ajansı’nın haberine göre; guruptan geçici çıkarma istemiyle disipline sevk edildi.
Mesleği Serbest Avukatlık olan ve çeşitli vakıf ve sivil kuruluşlarında Başkanlık yapmış olan Zeyid Aslan, mahallerdeki çocuklar bile kavgalarında etmedikleri o iğrenç küfürlerin sadece baş harflerini yazmak bile utanç vericidir. Amma Zeyid Aslan o küfürleri TBMM Genel Kurulu’nda, hanım milletvekillerin bulunduğu hatta tutanakçıların da bayan olduğu Meclis’te savuruyor ve kınanınca da özür diliyor ve kendini şöyle savunuyor;
“TBMM o gün meclisteki tutanakçıların 5 kadındı. Bunları tutanaklara yazmaz diye düşündüm.  Amma yazmışlar. Bilseydim tutanaklara yazacaklarını öyle devam etmezdim. Özür diliyorum” 
Abe! Aslan! Millet 3 dönemdir seni temsilci olarak parlamentoya gönderiyor. Amma sizi insanın tek başına ormanda olsa bile “baş… harflerden “ anlaşılan o iğrenç küfürleri savurmak için göndermedi.  
Senin mesleğin Serbest Avukatlık! Çeşitli vakıf ve çeşitli sivil toplum örgütlerinde Başkanlık ve yöneticilik yapmışsın. Bu Sana hiç yakışmadı Zeyid Aslan!..
Bana göre Zeyid Aslan’ın özrü kabahatinden büyük! 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here