“Özmal azami yüklü ağırlık şartı 35 tondan 30 tona indirildi”

9
Kırklareli Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Ali Fuat Şeker, gerçek kişilerin K-1 Yetki Belgesi alabilmeleri, yenilemeleri için 60 gün sürenin uzatılarak ……..


HABER MERKEZİ
Kırklareli Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Ali Fuat Şeker, gerçek kişilerin K-1 Yetki Belgesi alabilmeleri, yenilemeleri için 60 gün sürenin uzatılarak 270 güne çıkarıldığını söyledi.
K-1 Yetki Belgesi alabilmek için Özmal Azami Yüklü Ağırlık Şartı’nın 35 tondan 30 tona indirildiğini ifade eden Şeker, yaptığı yazılı açıklamasında şunları kaydetti;
“23 Mayıs 2013 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanan Karayolu Taşıma Yönetmeliği’nin 8. Fırkası’nın ( a) bendinde yer alan gerçek kişilerin K-1 Yetki Belgesi alabilmeleri için Özmal Azami Yüklü Ağırlık Şartı 35 tondan 30 tona indirildi.
Yine aynı Yönetmeliğin 2. maddesinde yer alan Yetki Belgesi sahipleri tarafından, yetki belgelerinin yenilenmesi için, yetki belgesinin geçerlilik süresinin sona erdiği tarihten itibaren 60 gün olan müracaat süresinin 270 güne çıktı. 270 gün içinde müracaat etmeleri halinde yetki belgesi yenileme ücretinin ödendiği tarih esas alınarak güncel tarifenin yüzde 5’i ile yenilenir şeklinde değiştirildi.
Yine yetki belgesinin geçerlilik süresinin sona erdiği tarihten itibaren 90 gün olan süre ise 540 güne çıkarıldığı ve 540’ncı takvim günü içinde müracaat edilmesi halinde yetki belgesi yenileme ücretinin ödendiği tarih esas alınarak güncel tarifenin yüzde 25 ile yenilenir şeklinde değiştirildi. (K) Türü Yetki Belgesi sahibi gerçek ve tüzel kişilerin 30 Nisan 2014 tarihine kadar müracaat etmeleri halinde güncel belge ücretinin yüzde 25’ini ödeyerek yeniden belge sahibi olacaklardır.” (Savaş Eskici)

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.