“Özgürlük İçin 10 Milyon İmza”ya Kırklareli’den 7 bin imza

9
Memur-Sen Konfederasyonu tarafından başlatılan “Özgürlük İçin 10 Milyon İmza” Kampanyası sona erdi.
HABER MERKEZİ
Kampanya kapsamında Kırklareli’den 7 bin imza toplandığını ifade eden Memur-Sen Kırklareli İl Temsilcisi Selahattin Karanfiler, toplanan imzaları genel merkeze gönderdiklerini söyledi.
15 Şubat 2013 Cuma günü saat 14.00’da Memur-Sen Kırklareli İl Temsilciliği’nde yapılan basın toplantısında İl Temsilcisi Karanfiler, okullara getirilen kılık kıyafet esnekliğinin kamu çalışanlarına da getirilmesini istedi.
Karanfiler; “Memur-Sen Konfederasyonu olarak kamuda kılık kıyafet özgürlüğü istiyoruz diyerek başlattığımız ‘özgürlük için 10 milyon imza’ kampanyamız 14 Şubat 2013 Perşembe günü sona erdi. Başlangıçta belirlediğimiz 10 milyon imza hedefinin üzerine çıkarak tamamlanan kampanyada toplanan imzaları merkez yönetimimiz tarafından gereği yapılmak üzere başbakanlığa teslim edilecek. Kırklareli’den kampanya dahilinde 7 bin imza toplandı. Darbecilerini yargılayan Türkiye, darbe anayasasıyla yönetile, hatta darbe anayasasında bile yer almayan kılık-kıyafet yönetmeliği ile kamu görevlilerinin özgürlüklerini kısıtlaması ayıbından kurtulmalıdır. Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütü ve memur sendikaları konfederasyonu olarak üzerimize düşeni yaptık. Milletimizin yasakların kaldırılmasına yönelik taleplerini, imza kampanyamızla sayın başbakanımıza iletiyoruz. Bundan sonra sorumluluk hükümetindir, TBMM’nindir, siyaset kurumunundur.
Kampanyayı başlattığımız ile günden itibaren milletimizin ilgisi, bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir. Halktan karşılık bulacağına inandığımız kampanyamızın beklentimizin üzerinde ilgi görmesi, ne kadar doğru bir iş yaptığımızın da göstergesi olmuştur. Yönetmeliklerle, kısmi düzenlemelerle tam demokratikleşmenin sağlanamayacağı açıktır. Memur-Sen olarak, 12 Eylül referandumuyla başlatan demokratikleşme hamlesinin yeni anayasa ile sürmesi gerektiğini dile getirmiştir. TBMM’de yeni anayasa konusunda bir uzlaşı olmadığını görmek, milletimiz gibi bizleri de üzmektedir. Seçim vaadi olan yeni anayasa konusunda üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmeyenleri milletimiz, bir sonraki seçimde affetmeyecektir. Memur-Sen olarak mevsimsel iyileştirmeler yerine, kalıcı ve anayasa güvencesiyle getirilen demokratikleşme ve özgürlüklerden yana taraf olduğumuzu bir kez daha ilan ediyoruz. Temel hak ve özgürlükler kişilerin inisiyatif ve lütfüyle kullanılan hakka dönüşmemelidir. Hak ve özgürlükler, yasalarla ve anayasayla teminat altına alınmalı, en temel hakların kullanımı, bir minnet bordu doğurmaktadır. Milletimiz, özgürlük için 10 milyon imza kampanyasına katılarak üzerine düşeni yapmıştır. Memur-Sen olarak bizlerde, üyelerimize, ülkemize karşı bir sorumluluğumuzu daha yerine getirmiş olmanın vicdani rahatlığını yaşıyoruz” dedi. (Ufuk Ertop)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here