Özelleştirme protesto edildi

9
Lüleburgaz`da bulunan Hamitabat Doğal Gaz Santrali`nin özelleştirilecek olması nedeniyle, protesto gösterisi yapıldı.

Vahit İŞBAŞARAN
LÜLEBURGAZ

TES-İŞ Sendikası tarafından İstanbul Caddesi üzerinde bulunan Kongre Meydanında gerçekleştirilen basın açıklamasında konuşan Edirne Şube Başkanı Erkan Çakan, özelleştirmenin gerçekleşmesi halinde işçilerin işsiz kalacağını, işlerin taşeronlara devredilip güvensiz çalışmanın yaygınlaştırılarak, halkın elektriğe, doğal gaza daha fazla ödemek zorunda kalacağını söyledi.
Yaklaşık 200 kişinin katıldığı basın açıklamasında Edirne Şube Başkanı Çakan şunları sövyledi.
"AKP Hükümeti işbaşına geldikten sonra kendinden önceki hükümetlerden devraldığı özelleştirme uygulamalarını büyük şevk ile sürdürdü. Daha önceki hükümetlerin düşünmediği ya da düşündüğü halde sıra gelmeyen karayolları, ormanlık araziler, doğal kaynaklar birer birer elden çıkarılıyor. Elde kalanlardan kamu bankaları, enerji dağıtım şirketleri ve üretim santrallerinin oe özelleştirilmesi için düğmeye basıldı.
Bölgemizdeki enerji dağıtım şirketi, Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş.`den sonra şimdi de Hamitabat Doğal Gaz Santrali`nin özelleştirilmesi gündemde. Biz TES-İŞ Sendikası Edirne Şubesi olarak, enerji sektöründe ki özelleştirme girişimlerinden derhal vazgeçilmesini istiyoruz. Hükümet işçinin sesine kulak tıkamaya, görmezden, duymazdan gelmeye devam ederse sokaklarda olmaya devam edeceğiz."

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here