Özel “Parkmetre” geliyor

16
3 ay önce sona eren “Parkmetre Uygulaması” 14 Aralık 2011 Çarşamba günü yeniden başlayacak.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Belediye Meclisi kararı ile Kırklareli Belediyesi tarafından şehir merkezinde 14 Mayıs 2010 tarihinde başlayan “Parkmetre Uygulaması” sadece 17 ay sürdü. Gelir-Gider dengesinin birbirini karşılamaması neden gösterilerek 16 Eylül 2011 tarihinde sona erdirilen uygulama aradan geçen 3 ayın ardından yeniden başlayacak.
Parkmetre uygulaması ile ilgili Kırklareli Belediyesi’nden alınan bilgilere göre; uygulama için bugün ihaleyi kazanan firma ile sözleşme imzalanacağı öğrenildi. Olası bir aksiliğin yaşanmaması halinde, ihaleyi kazanan firma 14 Aralık 2011 Çarşamba günü Parkmetre Uygulaması’na başlanacak. 
Yeniden başlayacak olan Parkmetre Uygulaması Belediye Meclisi’nin ilk uygulamada belirlediği bölgelerde yapılacak. Parkmetre uygulaması ile ihaleyi kazanan firma bünyesinde 30 kişiyi istihdam edilecek. Parkmetre uygulamasını yine ihaleyi kazanan firma denetleyecek. Parkmetre uygulamasını denetleyen firmanın Kırklareli Belediyesi’ne her ay 12 bin 250 TL ödeme yapacağı öğrenildi.
Alınan bilgiler arasında; Parkmetre Uygulaması’ndaki fiyatlarda hiçbir değişiklik olmayacağı, daha önceki fiyat yönteminin aynen geçerli olacağı öğrenildi. Parkmetre Uygulaması’ndan aylık ve yıllık olarak yararlanmak isteyenler, Kırklareli Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü’ne giderek aylık abone kart ve konutlar ile ilgili kart uygulamasından yaralanabilecek. Yeniden uygulamaya girecek olan Parkmetre ile Kırklareli Belediyesi’nin kendi bütçesine bir ek gelir elde etmesi hedefleniyor. (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here