“Özel çocuklarımızın her zaman yanındayız”

26
T.C. Kırklareli Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kırklareli Rehberlik ve Araştırma Merkezi ve Kırklareli İş Eğitim ve Uygulama Okulu tarafından, Engelliler Haftası kapsamında özel eğitim şenliği düzenlendi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli İş Eğitim ve Uygulama Okulu öğrencileri tarafından yıl boyunca yapılan eserler sergileniyor. 16 Mayıs 2013 Perşembe günü saat 10.30’da İstasyon Caddesi’nde kurulan sergi, Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan, Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz tarafından açıldı.
Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, Kırklareli İş Eğitim ve Uygulama Okulu öğrencilerinin her zaman yanlarında olduklarını belirterek; “Çok önem verdiğimiz öğrencilerimizdir. Çok gayretliler. Her şeyi büyük titizlik ile uygulamaya çalışıyorlar. Bizde her zaman yavrularımızın yanlarındayız. Özel çocuklarımızı ve ailelerini kutluyorum” şeklinde konuştu.
Yapılan açılışın ardından öğrenciler halk oyunları ekibi gösterilerini sundu.
* Engelli öğrenciler spor yaparak eğlendi
Kırklareli İş Eğitim ve Uygulama Okulu, Lüleburgaz TSO Özel Eğitim Uygulama Merkezi, Kırklareli Engelliler Yaşam Derneği Gazi Mustafa Kemal İlkokulu, İstiklal Ortaokulu Özel Eğitim Sınırları, Can Dostum Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri DSİ Sosyal Tesisleri’nde spor yaparak eğlendi.
Gerek uçurtma uçuran, gerek futbol ve basketbol maçı yapan öğrenciler keyifli dakikalar yaşadı.
Kırklareli İş Eğitim ve Uygulama Okulu öğrenci velisi Yeliz Uçan, öğrencilerin özel derslerin yanı sıra sportif faaliyetlerde bulunarak derslerini daha iyi anlayabildiklerini söyledi. (Ufuk Ertop)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here