Ozan Yetkin Hazar Babaeski Belediye Başkanlığı için Aday Adaylığı’nı CHP İlçe binasında açıkladı

41
 “Değişim için aday adayıyım”

HABER MERKEZİ
Babaeski Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı’nı açıklamak için CHP Babaeski İlçe Başkanlığı’ndan istifa eden Ozan Yetkin Hazar’ın ameliyat olmasıyla geciken açıklaması 1 Ağustos 2013 Perşembe günü CHP Babaeski İlçe Binası’nda gerçekleşti.
Hazar’ın açıklamasının gecikmesi, Babaeski’de, hazar Aday Adaylığı’ndan vazgeçti olarak yorumlanmıştı. Ancak Hazar Aday Adaylığı’nı açıklayacağı süreçte ameliyat olunca açıklama gecikmişti. 
Saat 11.30’dan itibaren Ozan Yetkin Hazar’ın Muayenehanesinin önünde toplanan gençler ve partililer saat 12.45’te CHP Babaeski İlçe Binası’na doğru yürüyüşe geçti. Çoğunluğu gençlerden oluşan CHP’liler, yol boyunca Ozan Yetkin Hazar lehinde sloganlar atarak coşkulu bir hava meydana getirdiler.
Ozan Yetkin Hazar’ın Aday adaylığını açıklayacağı toplantıya, CHP Kırklareli Milletvekili Av. Turgut Dibek ve İstanbul Gerçeği Genel Yayın Yönetmeni İmambakır Üküş katıldı.
CHP Babaeski İlçe binası, Gençler, partililer ve Ozan Yetkin Hazar taraftarlarıyla doldu. Büyükmandıra Belediyesi’nin genç Meclis Üyesi Sertaç Balyemez, CHP’den Büyükmandıra Belediye Başkan Aday Adaylığı’nı açıklayan ilk isim oldu.
Serkan Balyemez’in Aday Adaylığı’nı açıklamasının ardından geçmişte iki dönem Büyükmandıra Belediye Başkanlığı yapan A. Osman Bayraktar’da Büyükmandıra Belediye Başkanlığı için Aday Adaylığı’nı açıkladı. Bayraktar, Aday Adaylığı’nı açıklayan Serkan Balyemez’e sitemde bulunarak; “Meclis Üyeliği’ne aday olacağını zannediyordum. Belediye Başkanlığı’na Aday Adayı olman beni şaşırttı” dedi.
Alpullu Belediye Başkanlığı için ise Sedat Akgöl Aday Adaylığı’nı açıkladı. Aday Adaylığı’nı açıklayan isimler içinde en büyük ilgiyi 1990 doğumlu Nagihan Atlıtürk gördü. 23 yaşındaki Atlıtürk Babaeski Belediye Meclis Üyeliği için aday adaylığını açıklayarak, Gezi Parkı Ruhu’nun genç temsilcisi olarak Aday Adaylığı’nı açıkladığını ifade etti.
Ozan Yetkin Hazar Aday Adaylığı’nı açıklamak için mikrofonu aldığında, çılgın bir tezahürat ve sevgi gösterileri ortaya koyan CHP İlçe binasındaki gençler büyük coşku ve heyecan oluşturdu. Ozan Yetkin Hazar, konuşmasına Lüleburgaz çıkışında meydana gelen kazada yaralanan Babaeski ve Lüleburgaz’lı hemşerilerine geçmiş olsun dileklerinde bulunarak başladı. Hazar sözlerine şöyle devam etti;
“Dün İstanbul’da yine TOMA’lar vardı, biber gazları vardı, anti demokratik faşist uygulamalar vardı. Biz bir kere daha gördük ki, Türkiye Cumhuriyetini yok etmeye çalışanlar, Türkiye Cumhuriyetine sahip çıkan, genci yaşlısı herkese baskıyla zulümle bir takım şeyleri kabul ettirmek istiyorlar. Ancak Babaeski’de direniyor, Kırklareli’de direniyor, İstanbul’da direniyor, Türkiye Cumhuriyeti de direniyor. Hiçbir şekilde bunlara izin vermeyeceğiz.
Değerli arkadaşlarım sizlerle beraber 2 yıldır bir mücadelenin içindeyiz. Bizler sizlerde aldığımız güçle bir takım görevleri üstlenerek yerine getirdik. Üyelikle başlayan CHP yolculuğum sonrasında İlçe yöneticiliği,  İlçe Başkan Yardımcılığı ve sonrasında İlçe Başkanlığı ile devam etti. 2010’dan beri görüyoruz ki CHP’si değişiyor. Kabuk değiştiriyor, yenileniyor ve gençleşiyor. Parti içindeki her görevde tek noktadan hareket ettik. İnandık, mücadele ettik ve doğru bildiğimiz şeyleri uygulamaya çalıştık. Özellikle İlçe Başkanlığım döneminde, tüm üyelerimizin hassasiyetlerini göz önünde bulundurarak, ne kimsenin lehine, ne de aleyhine kararlar aldık. Yönetimimizdeki 15 kişi, 2 bin kişiyi temsilen kararlar aldık. Bireysel başarının haricinde, tüm üyelerimizin istekleri doğrultusunda bir başarı ortaya çıktı. Şunu gördük ki Halk için siyaset yaparsanız doğruya ve güzele ulaşıyorsunuz ve birlikte mutlu olabiliyorsunuz. Taraflı tarafsız, oncu buncu demeden herkese kucağımızı açtık. Herkese sarıldık, herkesle görüştük. Kimsenin bizlere kötü niyetli yaklaştığını aklımızdan geçirmedik. Herkesin fikrine saygı gösterdik, yönetimiz de katılımcı Demokrasiyle kararlarımızı aldık.
Bu süreçte benim için daha çok genç, İlçe Başkanlığı yapamaz dendi. Ancak biz görevimi taraflı tarafsız herkesin taktirini kazanarak yaptık. Bu taktiri gösteren herkese şükran borçluyum. Hepinize bu konuda teşekkürü bir borç biliyorum.
İlçe Başkanlığımın son döneminde bir yol ayrımına geldik. İnandığımız değerleri savunmak adına, CHP’nin benimsediği ilkeler doğrultusunda, artık bizlere görev düştüğüne inandık. Ya bir takım şeyleri kabul edecektik, yada hayır arkadaşlar, burada bir şeyler yanlış gidiyor, bunu hep beraber düzeltelim dedik ve dolayısıyla bir karar verdik, bu kararı da Ozan Yetkin Hazar olarak vermedim. Ekip arkadaşlarımla görüştüm ve yanlış giden bir takım şeyleri düzeltmek adına, CHP’sini yerelde iktidar yapabilmek adına, geneldeki iktdiraına güç verebilmek adına, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu Başbakan yapabilmek adına bu yola çıkmakta hiç tereddüt etmedik. Gördük ki çok da doğru karar almışız. İlçe Başkanlığımızdan istifa ettiğimizden sonra, yaşanan bir takım uygulamalar, bizlerin ne kadar doğru karar aldığını gösterdi. Bu göreve talip olduktan sonra, daha genç olduğum ve daha erken olduğu konusunda eleştiriler aldık. Sizlere soruyorum, M. Kemal Atatürk 37 yaşında Devrimleri yaparken ben daha gencim deseydi, bu gün bizler olacak mıydık? 1974 yılında Bülent Ecevit, Ege’nin Mavi sularına, İç Anadolu’nun haş haş tarlalarına, Kıbrıs’ın Beş Parmak Dağları’na Milliyetçiliği yazarken, 40’lı yaşlarının başlarındaydı. Peki o da dursaydı Kıbrıs var olacak mıydı?
Ekibimiz Babaeski’ye hizmet sevdalısı arkadaşlardan oluşmakta, biz bu yola yürekle çıkıyoruz, ne dedikoduyla, ne baskıyla, yürekle çıkıyoruz, yürekle. CHP üyelerimiz taktir ederse CHP’ye değişim geliyor, gençleşim geliyor, nasıl ki CHP İlçe örgütü Türkiye çapında tanınır oldu, CHP belediyesi de Türkiye’nin parlayan yıldızı olacak.”
Ozan Yetkin Hazar’ın bu heyecanlı ve coşkulu açıklaması, özellikle Genç CHP’liler de büyük coşku meydana getirdi.
Son olarak kısa bir konuşma yapan CHP Kırklareli Milletvekili Av. Turgut Dibek, Üç aday adayını da başarı dileklerinde bulundu ve her zaman gençleri ve gençliği desteklediğini ifade ederek, kendisinin de genç yaşta siyasete girdiğini, hangi aday adayının aday olursa olsun, hedefin CHP Bayrağı’nı en yüksek noktaya çıkarmak olması gerektiğini söyledi.
Ozan Yetkin Hazar’ın Aday Adaylığı’nı açıklamasıyla CHP’de üç isim Babaeski Belediye Başkan Adaylığı için yarışacak. (Faruk Ceylan)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.