Ozan Yetkin Hazar Babaeski Belediye Başkan Aday Adaylığı’nı bugün açıklıyor

23
* Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) Babaeski Belediye Başkan Aday adayı olmak için, İlçe Başkanlığı’ndan istifa eden Ozan Yetkin Hazar, bir Kafede Basın Toplantısı düzenledi.


HABER MERKEZİ
Cumhuriyet Halk partisi (CHP) Babaeski İlçe Başkanlığı görevinden son dakikada istifa ederek, ilk haberi gazetemiz yazarlarından Özkan Başaran’la paylaşan ve Babaeski Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı’na talip olan Ozan Yetkin Hazar, Aday Adaylığı’nı açıklamadan önce Kırklareli basınıyla bir araya geldi.
Babaeski Belediye Başkanlığı Aday Adayı Ozan Yetkin Hazar’ın düzenlediği basın toplantısına; Babaeski Belediye Meclis Üyesi İnşaat Mühendisi Hayri Sezgin ve Babaeski Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi İşadamı Ahmet Atak’la, Gazetemiz Muhabirleri Faruk Ceylan ve Erdoğan Şendir, kardeş gazetemiz Babaeski Gündem Gazetesi’nin Yazı İşleri Müdürü Ceyhun Çolak, Muhabir Umut Al ve Köşe Yazarımız Özkan Başaran katıldı.
Ozan Yetkin Hazar bugüne kadar Aday Adaylığı’nı açıklamadığı için ortalıkta Aday Adaylığı’ndan vazgeçtiği ile ilgili dedikoduların dolaştığını belirterek, ameliyat olduğu için resmi açıklamayı biraz ertelediğini ifade etti.
Hazar Babaeski Belediye Başkanlığı için CHP’den Aday Adaylığı’nı bugün Babaeski CHP Babaeski İlçe Başkanlığı binasında resmen açıklayacak.
Veteriner Hekim Ozan Yetkin Hazar, CHP’yi yerelde iktidar yapmak, genelde iktidara katkı sağlamak için, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu Başbakan yapmak için yola çıktığını söyledi.
Basın toplantısından çok, sohbet havasında geçen toplantıda, Ozan Yetkin Hazar şunları söyledi;
“Biz daha yaşanabilir büyük Babaeski için adayız. Babaeski halkı değişim bekliyor ve bize destek veriyor. Adaylık konusunda, beni genç ve tecrübesiz bulanlar için söylüyorum. 1.5 yıldır CHP Babaeski İlçe Başkanlığı’nda görev yapıyorum. 10 ay CHP Babaeski İlçe Başkanlığı yaptım. Gündüz Onat, Babaeski Belediye Başkanı olduğunda 28 yaşındaydı, Ecevit Türk’ün adını Kıbrıs’ta Beş parmak dağlarına yazdırdığında 40’lı yaşlardaydı, Atatürk Devrim yaparken 37 yaşındaydı” dedi.
Gazetemiz Yazarlarından Faruk Ceylan’ın, rakiplerinin güçlü olduğunu hatırlatarak adaylık şansını sorduğu Yetkin Hazar, adaylığı kazanma şansı hakkında şunları söyledi;
“Diğer aday adayı arkadaşlarımızla eşit şanstayım. Bu yarışı kazanmak için yola çıktım. Üyelerimiz ve Babaeski halkının taktiri. Bizi seçerlerse görevimizi en iyi şekilde yapmak için çalışacağız. Seçmezlerse, oturup nerede yanlış yaptığımızı düşüneceğiz. Bu yarışı kim kazanırsa kazansın, kazanan CHP’si olacaktır” dedi.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here