Özak; “Kırklareli’deki sorunların çözümünün tek çaresi Selahattin Minsolmaz”

11
* Çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Kırklareli’ye gelen Bayındırlık ve İskan Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı yapmış olan Trabzon Milletvekili Faruk Özak, AK Parti Genel Merkez Teşkilatlandırma Başkan Yardımcısı ve Marmara Bölgesi Koordinatörü İstanbul Milletvekili Ahmet Baha Öğütken ile AK Parti Genel Merkez Kırklareli İl Koordinatörü İstanbul Milletvekili Gülay Dalyan Kırklareli Belediye Başkan Adayı Selahattin Minsolmaz’a destek istedi.

HABER MERKEZİ
Bayındırlık ve İskan Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı yapmış olan Trabzon Milletvekili Faruk Özak, AK Parti Genel Merkez Teşkilatlandırma Başkan Yardımcısı ve Marmara Bölgesi Koordinatörü İstanbul Milletvekili Ahmet Baha Öğütken ile AK Parti Genel Merkez Kırklareli İl Koordinatörü İstanbul Milletvekili Gülay Dalyan çeşitli temaslarda bulunmak üzere 20 Mart 2014 Perşembe günü saat 12.00’de Kırklareli’ye geldiler.
* Özak; “Tüm Türkiye’nin başı sağolsun”
AK Parti Kırklareli İl Başkanı Av. Ahmet Zeki Kılavuz, AK Parti Kırklareli Merkez İlçe Bşakanı Hamit Orakçı, AK Parti Kırklareli Belediye Başkan Adayı Selahattin Minsolmaz, AK Parti Kırklareli Kadın Kolları Başkanı Hazel Yolgiden, AK Parti Kırklareli Gençlik Kolları Başkanı Ömer Faruk Akkol ve parti yöneticileri tarafından karşılanan heyet ilk olarak geçtiğimiz günlerde hunharca bir saldırı sonucu hayatını kaybeden 10 yaşındaki Halil İbrahim Aktaş’ın acılı ailesini ziyaret etti.
Ziyaretin ardından kısa bir açıklama yapan Eski Bakan ve Trabzon Milletvekili Faruk Özak; “Kırklarelili kardeşlerimize ve tüm milletimize başsağlığı diliyoruz. Ateş düştüğü yeri yakıyor. Ama aileyi tebrik etmek gerekiyor. Çok sabırlı ve hoşgörülü. İnanılmaz bir iman sahibi insanlar. İnsanlarımızı, yavrularımızı böyle belalardan Allah korusun. Maalesef bu tip insanlar aramızda olabiliyor. Özellikle aileler bu konuda çok dikkatli olmalıdırlar” dedi.
Taziye ziyaretinin ardından Eski Bakan Özak ve beraberindekiler AK Parti Kırklareli İl Başkanlığı önünde toplanarak oluşturulan konvoy eşliğinde Karadenizliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Lokali’ne gitmek üzere yürüyüşe geçtiler. Özak, yolda durduğu herkesle tek tek selamlaşarak AK Parti Kırklareli Belediye Başkan Adayı Selahattin Minsolmaz’ı tanıttı. Küçüklere çikolata, ailelerine vermeleri için de ellerine broşürleri verdi.
* Minsolmaz; “Kırklareli’nin sorunlarının çözümü için projelerimiz hazır”
Karadenizliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Lokali’nde Başkan Hakan Akın ve Yönetim Kurulu Üyeleri Eski Bakan Özak ve beraberindekileri çiçeklerle karşıladılar.
Başkan Hakan Akın’ın “Hoşgeldiniz” konuşmasının ardından AK Parti Kırklareli Belediye Başkan Adayı Selahattin Minsolmaz yaptığı konuşmasında; “68 bin nüfusu ile biz Trakya’nın serhat şehriyiz. Doğumuzda Türkiye’nin en büyük şehri İstanbul var, Batımızda da 30 km. sonra Avrupa Birliği’ne çıkıyoruz. Kırklareli Trakya Bölgesi 3 ilimizle beraber, Türkiye’nin en değerli, en stratejik bölgelerinden birisi. Ekonomimizin bir kısmı tarım, hayvancılık ile son günlerde Organize Sanayi Bölgesiyle birlikte sanayiye kaymaya ve Üniversitemizle birlikte eğitim kenti olma süreci geçiriyoruz. Kırklareli İstanbul’dan ayrı düşünerek Edirne ve Tekirdağ ayrı düşünerek, Trakya Bölgesini birbirinden ayrı yerler olarak düşünerek planlamak, yönetmek yada kent adına kalıcı köklü çözümler üretmek için karalar almamamızın şansı yok. Biz sürekli seçimde aday olduğumuz kesinleştikten sonra tüm hemşeri derneklerini, Kahveleri, İş Yerlerini, Sivil Toplum Örgütleri Odaları, Sanayi Odamızı, Borsa Odamızı ve vatandaşlarımızı geziyoruz, kente ait bütün sorun ve problemler noktaları belirledik bunlara ilişkin çözümleri de belirledik. Şehrimizin en büyük sorunu içme suyu. Vatandaşımız artık damacana dışında kullanım suyu olarakta suyunu çeşmeden temin edemez durumda. Kentin imara ilişkin çok ciddi sorunları var, bölgemizin yüzde 80’ni bitişik nizam yapılaşmış. Karadeniz hemşerilerimizin çoğu inşaat sektöründe, mühendislikte, imalatta ve diğer sektörlerde olmakla beraber yoğun miktarda inşaat sektöründe faaliyet gösteriyor. Kentimizin bir diğer sorunu trafik. Kent içi trafik ve çevre yollarının yapılmamasından kaynaklı şehir içine girmesi gerekmeyen çok sayıda biçerdöver, traktör,  kamyon, beton kamyonları,  şehir içi trafiğine giriyor. Bu sorunların çözümü için 40 Proje hazırladık” dedi.
* Özak; “Başkan Adayımız Selahattin Minsolmaz’a desteklerinizi bekliyoruz”
AK Parti İktidarı Dönemi’nde partili-partisiz ayırt edilmeden tüm Belediyelere İller Bankası’ndan aynı oranda pay verildiğini belirten Özak şunları kaydetti:
“Karadenizliler, Sivil toplum kuruluşlarına öncülük yapan, demokrasiye sahip çıkan, vatanını bayrağını, milletini seven insanlardır. O bakımdan sizleri tebrik ediyorum. Buraya geldiniz, doğduğunuz yer ile doyduğunuz yer arasında ilişki kuruyorsunuz. Ülkemize yaptığınız hizmetlerden dolayı çok teşekkür ediyorum. Bizim buraya geliş sebebimiz, Selahattin Bey’e destek verebilmek. Bizim geldiğimiz gibi diğer partilerde gelip kendini anlatacak. Bu sizin takdiriniz. Ama biz Parti olarak belediyeciliğe çok önem veriyoruz. Başbakanımız çok büyük bir belediyeci. Kaynakları sürekli artırıyor. Mesela biz iktidara gelmeden önce İller Bankası’ndan kim iktidardaysa sadece onun Belediyesine para gidiyor, diğer partilerin Belediyelerine gitmiyordu. Şimdi bütün partilere eşit gidiyor. %50-60 gidiyor, diğer geri kalanı varsa borca kesiliyor. Ama diğer bütün partilere gidiyor. Doğrusuda bu, bu milletin parasıdır, herkese eşit bölünmelidir. Bu bakımdan Selahattin Bey hem teknik adamı, hem özel sektörde çalışmış, masanın dört tarafında bulunmuş, imar ile ilgili çok değerli çalışmalar yapmış, geçmişinde lekesi olmayan pırıl pırıl bir arkadaşımız. Biz sizlerin desteğini istirham ediyoruz. Ama şunu ben 12 seneden beri rozet taşımıyorum, hangi partiden olursak olalım biz adaletli davranmaya çalışıyoruz. İl ayrımı yapmadan parayı eşit dağıtıyoruz. Bizim için parti gözetmeksizin her il aynı derecededir. Her metrekaremiz kutsal, her insanımız saygıdeğerdir. Desteklerinizi bekliyoruz. Ayrıca bugüne kadar demokrasiye, istikrara verdiğiniz destekler için sizlere çok teşekkür ediyoruz.
* Kırklareli Huzurevi’ni gezip Yaşlılar Haftası’nı kutladılar
Karadenizliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret ettikten sonra Eski Bakan Özak ve beraberindekiler Kırklareli Huzurevi’ni ziyaret etmek üzere yürüyüşe geçtiler. Özak ve beraberindekiler yol güzergahı üzerindeki tüm işyerlerini ziyaret ederek, Selahattin Minsolmaz’a destek istediler. Özak ve beraberindekiler Kırklareli Huzurevi’nde Müdür Mehmet Gider ve çalışan personel tarafından çiçeklerle karşılandı. Huzurevi’nde kalanlarla tek tek hasbıhal eden Özak Yaşlılar Haftası’nı kutladı. Huzurevi’nin pırıl pırıl olduğunu belirten Özak bunu sağlayan çalışanlara teşekkür etti.
* Özak, Çevre Yolu Sorunu’nu çözeceklerini söyledi
Özak ve beraberindekiler daha sonra Kırklareli merkez ilçe Pınar Mahallesi’nde faaliyet gösteren Gümüşhaneliler Derneği’ni ziyaret ettiler. Dernek Başkanı Ahmet Kaya, Başkan Yardımcısı Öner Yılmaz, Dernek Üyeleri ve Mahalle Muhtarı Şaban Yurdakul tarafından karşılandılar. Mahallenin en büyük sorunu olan Çevre Yolu ile ilgili sıkıntılar iletildi. Özak konuya anında müdahil olarak gerekli ilgililere telefonla ulaşarak bu sorunun çözüme kavuşturulması için gerekli incelemelerin yapılacağını söyledi. Özak Başkan Adayları Selahattin Minsolmaz’a da destek istediği konuşmasının ardından Kırklareli’den ayrıldı. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here