Oyuncu Mehmet Aslan, Kırklareli’deydi

6
* Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) Ötüken Fikir ve Sanat Kulübü, Oyuncu Mehmet Aslan’ı Kırklareli’de ağırladı.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) Ötüken Fikir ve Sanat Kulübü’nün 27 Nisan 2015 Pazartesi günü Kırklareli Halk Eğitim Merkezi Salonu’nda düzenlediği, “Uyuşturucu Belası” konulu Konferansa, Oyuncu Mehmet Aslan Konuşmacı olarak katıldı.
Konferansa Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırklareli İl Başkanı Kürşat Yamaner, Ülkü Ocakları Üyeleri ve Üniversite öğrencileri katıldı.
Konuşmacı Mehmet Aslan, “Uyuşturucu Belası” Konulu konferansında, Uyuşturucu kullanan gençleri kurtarmayı ve Gençlerin uyuşturucu maddeye alışmalarını nasıl engellenmesi gerektiği konularından bahsederek;
“Uyuşturucu kullanma yaşı 12 yaşına kadar düştü. Her geçen gün de artarak devam ediyor. Bunu önlemenin en basit yollarından biri aileleri bu konuda iyi eğitmek ve bilinçlendirmek. Aileler çocuklarının uyuşturucu kullanmasına inanmıyor ve çocuklarının böyle bir şey yapacağına inanmıyor. Bunu aşmalı ve çocuklarını takip ederek ne yaptıklarını bilmeli. Devlet’te uyuşturucu kullanan gençleri sadece asayiş olayı olarak değerlendiriyor bunun toplumsal bir boyutu var önemli olan o gençlerin bunu kullanması önlemektir. Eğer bu önlenmez ise 5 yıla kadar herkes bir birini kesecek, bıçaklayacak, herkes uyuşturucu kullanacak. Merdiven altında üretilen Bonzai illetinin üretimi ve pazarlanması engellenmeli. Çocuklar bu illete çok kolay ulaşıyor. Zehir tacirleri okul harçlığı ile çocuklara bu illeti satıyor. Hepimiz birlik olup bu olayı çözmeliyiz” dedi.
Mehmet Aslan’ın konuşması ile program sona erdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here