“Oylarınızı Hürriyet ve Şeref Halk Partisi’ne verin”

13
Balkan Türkleri Göçmenleri Dayanışma Derneği Başkanı Hasan Büyükateş, 07 Mayıs 2013 Salı günü saat 11.00’de dernek binasında düzenlediği basın toplantısında 12 Mayıs 2013 Pazar günü Bulgaristan’da yapılacak olan Genel Seçimler de çifte vatandaşlık hakkına sahip olanların oylarını Hürriyet ve Şeref Halk Partisi’ne verme çağrısında bulundu.
HABER MERKEZİ
Türk Hükümeti’nin de çifte vatandaşlık hakkına sahip olanların Bulgaristan’da yapılacak olan Genel Seçimlerde oylarını Hürriyet ve Şeref Partisi’ne vermelerini istediğini belirten Büyükateş şunları kaydetti:
“Bulgaristan’da Boyko Borisov hükümetinin yıkılışından sonra parlamento seçimleri 12 Mayıs 2013 Pazar gününe alındığını hepimiz biliyoruz. Bu nedenle oralarda kalan kardeşlerimiz, hısım, akraba, eş dost niyetine duyarsız kalmamamız gerekiyor. 23 yıldan beri sözde demokrasi içinde yaşayan halk hakkını alamıyor, geçim sıkıntılarından kurtulamıyor durumda olsalar bile uzun yıllar boyunca oylarını kayıtsız şartsız tek Türk Partisi olan HÖH Partisi’nden vermişlerdir karşılık görmeseler bile. Birkaç gün sonra yapılacak Bulgaristan Parlamento Seçimlerinde bu defa yön değiştirmemiz gerekiyor.
Bu değişim Türkiye hükümetinin arzusu üzeredir ve oylarımızı 6 numaralı sandıkta birleştirerek yeni bir Türk Partisi’ne destek vermemiz isteniyor. Bu yeni parti Kasım Dal’ın kurduğu ve liderliğini Korman İsmailov’un yaptığı Hürriyet ve Şeref Halk Partisi’dir. Destek vermemiz gereken bu yeni parti yolsuzluğa, yoksulluğa, kaçakçılığa son derken, düşük vergileri sabitleyeceklerini, idari ücretleri azaltacaklarını, lisans ve kayıt işlemlerini kısaltarak kolaylaştıracaklarının sözünü veriyorlar halka. Ayrıca ekonomi Bakanlığı yerine girişimcilik Bakanlığı açacaklarını, küçük ve orta işletmeler için Avrupa Birliği finans kaynaklarını erişim sağlayacaklarını güvence olarak veriyorlar. Tamamen tıkanmış olan yargı sistemine şeffaflık getireceklerini, plajları ve ormanları inşaat alanı olmaktan kurtaracaklarını Bulgaristan’ı yeniden yaşanır hale getireceğiz diyenleri denemek için Türkiye’nin çizgisinden sapmadan hep beraber 6 numaralı sandığı desteklemeliyiz. Hiç unutmayalım ki, bizlerde bir zamanlar bu çaresizliklerin çemberinde kıvranırken Türkiye’mizin bize el vermesiyle zulümlerden kurtulup yeni hayatımıza başladık. Bu defa da onların bizlere ihtiyaçtan olduğunu kalbimizde hissederek, oradaki insanların hiç birisi yabancımız olmadığını bilerek eski bir dost eli uzatalım.
Bunun içinde 12 Mayıs 2013 Pazar günü 07.00-19.00 saatleri arasında Kırklareli Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Lisesi’nde kurulacak 6 sandıkta oylarınızı kullanabilirsiniz.” (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.