Otomatik Meteoroloji Gözlem İstasyonları 9’a yükseldi

31
Kırklareli il genelinde kurulan 9 Meteoroloji Gözlem İstasyonları ile birlikte Meteorolojik hava tahminleri daha sağlıklı bir şekilde yapılması planlanıyor.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Meteoroloji İl Müdürü Mehmet Nuri Güner, kent genelinde Otomatik Meteoroloji Gözlem İstasyonları kurulduğunu ve bu sayının 9’a yükseldiğini söyledi. 
Devlet Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Kırklareli’nin Pınarhisar, Babaeski, Pehlivanköy ve Kofçaz İlçeleri’ne Otomatik Meteoroloji Gözlem İstasyonları kurulduğunu söyleyen Güner, Vize, Babaeski, Pehlivanköy, Kofçaz, Kırklareli, Demirköy İlçeleri ile Kıyıköy Beldesi’nde Otomatik Meteoroloji Gözlem İstasyonları ile birlikte bu sayının 9’a yükseldiğini söyleyen Güner şunları kaydetti;
"Yeni kurulan 4 istasyonumuz deneme yayınına başladı. 1 yıl deneme yayının ardından tam olarak faaliyete geçecek. Otomatik Meteoroloji Gözlem İstasyonlarımız 9’a yükseldi. Otomatik Meteoroloji Gözlem İstasyonlarımız Vize, Babaeski, Pehlivanköy, Kofçaz, Kırklareli, Demirköy İlçeleri ile Kıyıköy Beldesi’nde bulunuyor. Artık Meteorolojik Hava Tahminleri’ni daha sağlıklı bir şekilde yapacağız.” (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here