Otobüsçülerin çift tarife aldığı iddia edildi

16
* S.S. 60 No’lu Kooperatif araçlarıyla yolculuk yapan öğrencilerin tek
sefer gitmelerine rağmen, çift tarife ödedikleri iddiası Meclis
gündemine taşındı.

HABER MERKEZİ
Kırklareli Belediye Meclisi 2010 yılı Aralık ayı toplantısı 07 Aralık 2010 Salı günü saat 14.00’da Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan Başkanlığında Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Meclis Toplantısı’na katılamayan Meclis Üyeleri’nin mazeretlerinin bildirilmesi üzerine gündem maddelerine geçildi.
Gündemin ilk maddesi olan merkez ilçe Haşim Peksöz Caddesi’nde Parkmetre Uygulaması’na geçilmesi ile Çeşitli İşler Komisyonu Haşim Peksöz Caddesi boyunca ve caddenin devamında Cumhuriyet Meydanı’na kadar, Yayla Caddesi’nde Hızırbey Camii yanı bölümünde Parkmetre Uygulaması’na geçilmesi ancak uygulamayla birlikte şehrimizin otopark sıkıntısını daha da artacağı göz önüne alınarak Belediye’nin mevcut imkanları dahilinde çok katlı otopark yaptırılmasına hız verilmesi ve Parkmetre Uygulaması’na geçilen caddelerde ücret ödenmediği takdirde ödenmesi gereken en az ücretin 10 katı olarak cezalı uygulanması komisyon tarafından uygun görüldüğü ifade edilerek meclis üyelerinin oyuna sunularak oy birliği ile kabul edildi.
* Mermerciler Yeni Sanayi Sitesi’nde toplanacak
Gündemin ikinci maddesi olan mermercilik hizmeti veren atölyelerin toplu bir toplu bir yere taşınması ile ilgili İmar ve Çeşitli İşler Komisyonları Raporu görüşüldü.
Komisyon raporunda Kofçaz yolu üzerindeki Yeni Sanayi Sitesi yönetimiyle görüşülerek (gerek su ve kanalizasyon/gerekse binaya ihtiyaç duyulacağından) Yeni Sanayi Sitesi’nde mevcut dükkanlardan veya rezerv alandan yer bulunması görüşüne karşılık, Belediye Meclisinin 04/05/2010 tarih ve 17/105 sayılı kararıyla hurdacılara yer tahsisi yapılan mülkiyeti Belediyeye ait 48 bin 87m2’lik 1172 ada 1 no’lu parselde yeteri kadar yer ayrılarak 10 yıla kadar süreyle mermercilik hizmeti veren atölye sahiplerine kiralanması hususunda Belediye Başkanı ve Belediye Encümeni’ne yetki verilmesine toplantıya katılan üyelerin oy çokluğuyla karar verildiği ifade edilmesinin üzerine Başkan Çağlayan oylama sundu ve oy birliği ile kabul edildi.
* Gündemin 3. maddesi Meclisi karıştırdı
S.S. 60 No’lu Şehiriçi Minibüsçüler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi hattının güzergah ve saat ayarlaması ile ilgili Çeşitli İşler Komisyonu Belediye Meclisi’nin 04 Aralık 2009 tarih ve 12/166 sayılı kararın yeniden gözden geçirilmesi ve daha sağlıklı karar verilebilmesi için komisyonun nihai kararının ileriki Belediye Meclis Toplantısı’na ertelenmesi istenirken diğer şehir içi toplu taşıma hat güzergahları uzun yıllardır revize edilmediğinden tümünün Belediye Meclisi’nin görev verileceği komisyonlarca şehrin nüfus yoğunluğu göz önünde bulundurularak yeniden revize edilmesine komisyonca oy birliği ile karar verildiği açıklanmasının ardından komisyona karşı çıkan S.S. 60 No’lu Şehiriçi Minibüsçüler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Üyeleri komisyon raporuna itiraz etti.
AK Parti Grubu Meclis Üyesi Çeşitli İşler Komisyonu Başkan Vekili Şükriye Mert; “Komisyon Başkanımız ve Üyeleri olarak biz bir inceleme ve araştırma yaptık. Okula ve yurda gitmek için S.S. 60 No’lu Kooperatif araçlarıyla yolculuk yapan öğrencilerle istişare ettik ve tek seferde gittiklerini fakat çift tarife ödediklerini söylediler” dedi.
Komisyon Başkanı Gülay Tülüş ise daha öncesindeki uygulamayla şimdi uygulama da bir aksaklık olduğunu anladıklarını bunun incelenmesinin yapılacağını ve Çeşitli İşler Komisyonu olarak bir sonraki Meclis Toplantısı’nda görüşülmesi talebinde bulunduklarını ifade etti.
Ocak Ayı Meclis Toplantısı’nda görüşülmesi talebinde bulunulması üzerine Başkan Çağlayan meclisin oyuna sundu ve oy birliği ile kabul edildi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here