Ortaöğretim kurumlarına yerleştirme işlemleri için tercihler sürüyor

15
Ortaöğretime yerleştirme puanlarının açıklanmamasından sonra, yerleştirme işlemleri için tercihlerin yapılması ilköğretim okulu müdürlüklerinde sürdürülüyor.
Vahit İŞBAŞARAN
LÜLEBURGAZ
Öğrencilerin tercih işlemleri için Lüleburgaz’daki tüm okullarda bir masa kurularak öğrencilere bu konuda yardımcı olunuyor.
Tercih işlemleri ile ilgili olarak 8 Kasım Müdürü Gürdal Aksoy "tüm okullarımızda olduğu gibi sizim okulumuzda da yerleştirme işlemleri için tercihlerin alınması 20 Temmuz tarihine kadar devam edecektir
12 okul tercih edilecektir. Yerleştirme sonuçları 26 Temmuz 2011 tarihinde açıklanacaktır. 6 Ağustos tarihinde birinci yedek dönemi başlayacaktır. Boş kontenjanların ve yedek listede olan öğrencilerden kayıt hakkı kazananlar ilan edilecektir.8-12 Ağustos tarihleri arasında ise yedek listede yer olan öğrencilerden kayıt hakkı kazananların kayıt işlemi saat 17.00’ye kadar yapılacaktır.13 Ağustos tarihinde ise boş kontenjanlar ın ve yedek listede olan öğrencilerden kayıt hakkı kazananlar ilan edilecektir" dedi.
Bilindiği üzere SBS ‘de 75. Yıl İlköğretim Okulundan Muammer Karakurt il birincisi ve Türkiye 20’incisi, 8 Kasım İlköğretim Okulundan Murat Tungaç il ikincisi ve İstiklal İlköğretim Okulundan Özge Balkan’da il beşincisi olmuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here