“Ortak Kültürümüzü Paylaşıyoruz” Projesi Ataköy’de uygulandı

11
* Kırklareli’nin Pınarhisar ilçesine bağlı Ataköy Köyü ilköğretim Okulu lider ortak olarak İPA Sınır Ötesi Projesi kapsamında “Ortak Kültürümüzü Paylaşıyoruz” Projesi adı altında bir dizi etkinlikler yapıldı.
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Pınarhisar ilçesine bağlı Ataköy Köyü ilköğretim Okulu lider ortak olarak İPA Sınır Ötesi Projesi kapsamında “Ortak Kültürümüzü Paylaşıyoruz” Projesi adı altında Bulgaristan’ın, Haskova İli Minarale-bani Beldesi Prf. Dr. Asen Zlatarov Lisesi ile birlikte bir dizi etkinlikler yapıldı.
Pınarhisar İlçesi Ataköy İlköğretim Okulu bahçesinde gerçekleştirilen etkinliklere Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Mehmet Siyam Kesimoğlu, Pınarhisar Kaymakamı Mevlüt Özmen Pınarhisar Belediye Başkanı Mustafa Cingöz, Ataköy Köyü halkı ve öğrenciler katıldı.
Bulgaristan Prf. Dr. Asen Zlatarov Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri davul zurna eşliğinde folklor ekibi tarafından Ataköy İlköğretim Okulu Müdürü Taylan Arıbaş, öğretmenler, köy muhtarı Sami Hayar ve vatandaşlar tarafından karşılandı.
Okul Müdürü Taylan Arıbaş yaptığı konuşmasında şunları söyledi;
“İPA Sınır Ötesi Projesi kapsamında “Ortak Kültürlerimizi Paylaşıyoruz” Projesi adı altında etkinlikler yapıp ortak kültürlerimizi birlikte tanıyıp paylaşacağız. Bizim ilk öncelikli hedefimiz misafirlerimizi en güzel şekilde ağırlamak ve onların bize yaptığı gibi güzel anılarla ülkemizden ayrılmalarını sağlamak. Bu proje kapsamında eski ev aletlerini tanıtmak bu ev aletlerini Bulgar çocuklarımız ile öğrencilerimizin hazırlanan stantta yerleştirmelerini sağlayacağız” dedi. Müdür Arıbaş’ın konuşmasının ardından Atatürk İlköğretim Okulu öğrencilerinin Folklor Gösterisi ile devam etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here