Örnekleri bol olsun

35
Saygı, sevgi ve güven ile her şey çözülür
* Bugüne kadar görev yaptığı her yerde kişiliği ve sempatik yapısıyla çok sevilen ve birçok faaliyete de  imza atarak gündeme oturan Başsavcı İlyas Yavuz, Kırklareli’de göreve başlar başlamaz ilk olarak medya ile bir araya geldi.
YEŞİLYURT ÖZEL
Türkiye’nin birçok yerinde Savcı ve Başsavcı olarak görev yaptıktan sonra, Kırklareli’de Başsavcılık görevine atanan İlyas Yavuz, “Sıra Dışı” kişiliği ile Kırklareli ilinde de farkını yansıttı.
* Salihli’de Efsane olmuştu
Kırklareli’ den önce görev yaptığı Salihli’de, sıra dışı uygulamaları, güler yüzü, sempatik yaklaşımları ve pozitif kişiliği ile herkesin takdirini toplayan Başsavcı İlyas Yavuz, özellikle de basın ile olan iletişiminden dolayı sevilen bir isim haline gelmişti.
* Basınla buluştu
Kırklareli yerel basını ile bir araya gelen Başsavcı, basın ile pozitif bir iletişim içerisinde olmayı benimsediğini belirterek; “Her şey karşılıklı sevgi, saygı ve güvene dayalı. Bunu tesis ettiğimizde, “mahkeme duvarı” tabirini gömeriz. Herkes kendi görevini yapar. Empati kurarak, birbirimize karşı en iyi şekilde köprüleri kurarız” dedi.
* “Hükümlüler öcü değil”
Cezaevindeki hükümlülere yönelik çalışmalar başlatılacağını belirten Başsavcı Yavuz; “Bunlar Tiyatro, Kutlu Doğum Haftası, Eğlence, Din Görevlileri Haftası, Şiir ve Türkü Şöleni gibi bir çok etkinliği hayata geçirerek, mahkûmlarla iç içe olan ve onları hayata kazandırarak, hayata bakış açılarını değiştirerek ve hepsine birer mahkûm olduğunu unutturacağız” dedi.
* “Basın’ın büyük önemi var”
Birçok yerde adliye ile basının arasında iletişim kopukluğunun olduğunu dile getiren Başsavcı Yavuz; “Ülkemizde gergin ortamlar yaşanıyor. Güven eksiklikleri oluşuyor. Ergenekon ve benzer davalarda yaşanan bilgi kirliliklerinin de ana temelini, savcılıklarla medya arasındaki iletişimsizlik oluşturuyor. Biz, bunu burada aşacağız. Aramızda örnek bir iletişiş olacak. Şeffaf ve karşılıklı güvene dayalı olacak bunlar. Biz, zaman zaman oturup çayımızı içip, sohbetimizi de yapacağız. Karşılıklı futbol maçları da yapacağız. Direkt hattımdan bana ulaşıp, her türlü konuda bilgi de alabileceksiniz. Toplum içerisinde, hükümlülerin öcü gibi görülmelerinin önüne geçebilmek üzere, sanat çalışmalarını sizlerle paylaşacağız. Oraları sizlere açacak ve ortamları kamuoyuna aktarmanızı sağlayacağız” dedi. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here