Örnek Yardımlaşma

51
* Babaeski Gaziosmanpaşa İlkokulu ile Amerika’da bulunan Bridge to Fund Derneği’nin Gönül Köprüsü kapsamında yardımlar dağıtılmaya devam ediliyor.
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Babaeski İlçesi’nde günlük olarak yayınlanmak olan Gündem Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Ceyhun Çolak’ın özel haberine göre; Konu ile ilgili açıklama yapan okul yönetimi; “Bridge to Fund Dernek Üyeleri’nin gönüllü bağışları ile bu soğuk havalarda ihtiyaç sahibi öğrencilerimiz üşümeyecekler. Toplamda 41 mont ve 37 bot öğrencilere dağıtıldı. Amerika’da yaşayan Türk vatandaşlarımızın kurmuş olduğu bu dernek okulumuzdan desteklerini esirgemeyeceklerini vurgulayarak ülkemize bir vefa borcuyla çıktığımız bu yolda minik elleri ve minik ayakları ısıtabiliyorsak ne mutlu bizlere” dedi.
* “İşbirliği içerisindeyiz”
Bridge to Fund un Amerika’daki Proje Sorumlusu Nurgul Doğan ve Gaziosmanpaşa İlkokulu Müdür Yardımcısı Hilal Köşkeroğlu Kırkan birlikte işbirliği içerisinde olarak gönül köprüsünü koparmayacakları ve çocuklara faydalı işler yapacaklarını belirttiler.
Hilal Köşkeroğlu Kırkan; “BTF ile sürekli işbirliği içerisindeyim ve öğrencilerim için bir eğitim gönüllüsü olarak ne yapmam gerekiyorsa yapmaya hazırım” diyerek ihtiyaç sahibi çocukları olduğunu ve bu durumu derneğe ilettiğini söyledi. Çocuklara gelen montları ve botları öğretmenlerle birlikte sevinçle öğrencilere giydirdiklerini, Bu kapsamda bu yolda emeği geçen Eğitim gönüllüsü herkese sonsuz teşekkürlerini ileterek tüm öğrencileri adına minnet duygularını ifade etti. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here