“Ormanlarımızı korumak, vatanımıza sahip çıkmakla eşdeğerdir”

12
21 Mart Ormancılık Günü dolayısıyla açıklamada bulunan Kırklareli Vali Vekili H. Volkan Köksal şunları kaydetti:
“Sevgili Kırklarelililer;

HABER MERKEZİ

Gelecek nesillere sağlıklı ve temiz bir çevre, yeşil bir Kırklareli bırakmak temel sorumluluğumuzdur. Bunun için ormanlarımız başta olmak üzere doğal kaynaklara, gelecek nesillerden ödünç aldığımızın bilinciyle sahip çıkmamız gerekmektedir.
Küresel ısınmanın etkisiyle diğer dünya ülkeleri gibi ülkemizin de karşı karşıya olduğu büyük sorunlardan birisi kuraklıktır. Kuraklıkla mücadelede ormanlık alanlarının çoğaltılması ve mevcut olanların korunarak niteliklerinin yükseltilmesi önemli bir gerekliliktir. Ormanlarımız, iklim düzenleyici olma özelliğinin yanında, sel baskınları ve toprak kayması risklerine karşı da ayrı bir teminatımızdır.
Ormanlarımızı korumak, orman varlığımızı geliştirmek, vatanımıza sahip çıkmakla eşdeğerdir. Ormanların korunması ve niteliğinin geliştirilmesi sürecinde, sizleri geleceği bugünden düşünerek, insanımızın güzel bir ülkede, zengin bir doğada yaşaması amacıyla orman varlığımızı korumaya ve ağaçlandırma yapmaya davet ediyorum.  
Sizlerin desteği, kurum ve kuruluşlarımızın çabalarıyla, daha yeşil bir Kırklareli hedefine ulaşacağımıza, bunun mutluluğunu hep birlikte yaşayacağımıza inanıyorum. Bu düşüncelerle; Dünya Ormancılık Günü’nde tüm vatandaşlarımıza sevgiler-saygılar sunuyorum.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here