Orakçı; “Biz 75 milyonun partisiyiz”

19
AK Parti Kırklareli Merkez İlçe Danışma Meclisi toplandı
HABER MERKEZİ 
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli Merkez İlçe Danışma Meclis Toplantısı 24 Mayıs 2013 Cuma günü saat 21.00’da Kırklareli Öğretmenevi’nde gerçekleştirildi.
Saat 20.30’da başlaması gereken toplantıya katılım az olunca saat 21.00’da başlatıldı. Verilen önerge ile Divan Başkanlığı’nı Mehmet Sadık Kınık yaparken, Müjdat Savaş, Remzi Yazman, Recai Yalçınkaya, Kayhan Türköz’de Divan’da yer aldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantıda AK Parti Merkez İlçe Başkanı Hamit Orakçı, 12 yıl önce AK Parti kurulurken; bölgesel, etnik ve dini milliyetçilik yapmayacaklarını belirterek yola çıktıklarını ifade etti.
AK Parti’nin 75 milyonun partisi olduğunu anlatan Orakçı; “Yaklaşık 12 yıl önce AK Parti’yi kurarken uzun soluklu bir mücadelenin içine girdiğimizi biliyorduk.  AK Parti’nin mücadelesi bir medeniyet, adalet ve kalkınma mücadelesidir. AK Parti teşkilatı olarak bu yola milletlimizin hayır duaları ile çıktık. Biz bu yola milletimizle çıktık. Sadece bize oy verenlerin, bizi sevenlerin partisi olmadık. Biz 75 milyonun partisiyiz. Türk’ün, Kürt’ün, Arap’ın, Laz’ın, Gürcü’nün, Boşnak’ın, Pomak’ın, Roman’ın yani herkesin partisiyiz. Biz çizgilerimizi yola çıkarken açıkça belirttik. Bölgesel milliyetçilik, etnik milliyetçilik, dini milliyetçilik yapmayacağız dedik. Her türlü insanımızdan oluşan 75 milyonu kucaklayan bir anlayışla yola çıktık” dedi.
AK Parti İl Başkan Yardımcısı Ertan Özbek ise birlik ve beraberliğin önemini anlatarak, parti teşkilatının bir birine destek olması ve parti adına her zamankinden daha da fazla çalışılması gerektiğini vurguladı.
Yapılan konuşmaların ardından toplantı basına kapalı olarak devam etti. (Ufuk Ertop)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here