Optima’dan hayvancılıkla uğraşanlara yararlı bilgiler

43
Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde faaliyet göstermekte olan Optima Besin Maddeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından “Beslenmenin Süt Sığırlarında Üreme Performansı Üzerine Etkileri” konulu seminer 20 Nisan 2011 Çarşamba günü saat 13.30’da Kırklareli Ticaret Borsası Toplantı Salonu’nda verildi.
HABER MERKEZİ
Düzenlenen seminere; Optima Bölge Müdürü Cumhur Gedük, Satış Müdürü Veteriner Hekim Tolga Meydan, AR-GE Departman Müdürü Veteriner Hekim Güvenç İnan, Satış Direktörü Ali Akçalı, Pazarlama Sorumlusu Tuğba Dikener, Optima Kırklareli Ana Bayii Umut Tarım Ticaret sahibi  Umut Katrancı, merkezde ve merkez ilçeye bağlı bulunan köylerde hayvancılıkla uğraşmakta olan çiftçiler katıldı.
Satış Müdürü Veteriner Hekim Tolga Meydan’ın açılış konuşmasını yapmasının ardından AR-GE Departman Müdürü Veteriner Hekim Güvenç İnan “Beslenmenin Süt Sığırlarında Üreme Performansı Üzerine Etkileri” konusundaki seminerine başladı.
“Düve Gelişimi Üzerine Etkileri”, “Yem Tüketimi ve Enerji Dengesi”, “İhtiyacın Çok Üzerinde Ham Protein Alımı”, “Vitamin ve mineral İhtiyacı”, “Küflü Yem Tüketimi”, “Beslemeye Bağlı Olarak Oluşan Hastalıklar” ana başlıkları altında bilgiler veren İnan; “İşletmelerdeki üreme problemlerinin nedenleri çok farklı olabilir. Sunu içinde bahsi geçen tüm faktörler göz önünde bulundurularak işletme özel olarak incelenmeli ve çözüm yolları bu doğrultuda geliştirilmelidir. Kuru dönem ve geçiş dönemi beslemesine doğumdan önceki ve sonraki 3 hafta özel önem verilmelidir” diyerek seminerini tamamladı. 
Satış Müdürü Veteriner Hekim Tolga Meydan seminerin sonunda hayvancılıkla uğraşanların en büyük sorununun hayvanlarda Döllenme Sorunları, Meme Hastalıkları ve Tırnak Hastalıkları olduğunu belirtti. Meydan, bugün burada Döllenme Sorunları ile ilgili olarak bilgiler verdiklerini bundan sonra düzenlenecek olan seminerler ile de Meme Hastalıkları ve Tırnak Hastalıkları ile ilgili bilgiler vereceklerini söyledi. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here