“Onun örnek ahlakını yeni nesillere aktarmalıyız”

21
* Mevlit Kandili dolayısıyla açıklamada bulunan MHP Kadın Kolları Başkanı Nedime Tutar; “Sevgili Peygamberimizi sadece anlamak yeterli değildir. Toplum olarak onu daha iyi tanımaya, anlamaya, anlatmaya, onun sevgisiyle şekillenmeye, onun örnek ahlakını yeni nesillere aktarmaya ihtiyacımız var” dedi.


 
HABER MERKEZİ
14 Şubat Pazartesi gününü Salı’ya bağlayan gece Hz. Muhammed’in dünyaya teşrif ettiği Kutlu Doğum yani Mevlit Kandili.
Mevlit Kandili dolayısıyla açıklamada bulunan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırklareli Kadın kolları Başkanı Nedime Tutar şunları kaydetti:
“Alemlere rahmet olarak gönderilen ve yüce ahlak üzere olan Sevgili Peygamberimizin dünyayı şereflendirdiği bu geceyi gerek cennet vatanımızda gerek İslam Alemi’nin her yerinde, soydaşlarımızın ve dindaşlarımızın bulunduğu dünya coğrafyasında büyük bir sevinç, iman, heyecan ve samimiyetle kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz
Mevlit Kandili’nde Sevgili Peygamberimizi sadece anlamak yeterli değildir. Toplum olarak onu daha iyi tanımaya, anlamaya, anlatmaya, onun sevgisiyle şekillenmeye, onun örnek ahlakını yeni nesillere aktarmaya ihtiyacımız var. Bütün insanların, son rahmet elçisi Sevgili Peygamberimizi daha iyi anlamaya, neslimizin onun çağlara ışık tutan sevgisine, kitabımız Kur’an-ı Kerim’i okuma, anlama, onunla ibadet etme ahlakını yaşamaya ihtiyacı unutulmamalıdır.
Bin yıllık kardeşliğimizi ve beraberliğimizi bozmaya çalışanların olduğu günümüzde bu anlamlı gecenin Türk ve İslam Alemi’ne hayırlara vesile olması dileklerimle kutluyorum.” (s)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.