“Önümüzdeki seçimler CHP-MHP Koalisyonunu işaret ediyor”

13
* CHP ve MHP İl Genel Meclisi Üyeleri Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli İl Başkanı Vecdi Gündoğdu’yu ziyarette bulunarak “Hayırlısı olsun” temennisinde bulundular.

HABER MERKEZİ
Cumhuriyet Halk Partisi’nin 24 Ocak 2010 Pazar günü yapılan Kırklareli İl Kongresi’ndeki seçimlerde CHP Kırklareli İl Başkanlığı’na seçilen Vecdi Gündoğdu’ya hayırlı olsun ziyaretleri devam ediyor.
Bu kapsamda dün saat 11.30’da CHP ve MHP İl Genel Meclisi Üyeleri Gündoğdu’yu ve Yönetimin Kurulu Üyelerini Parti Binasında ziyarette bulunarak “Hayırlı olsun” temennisinde bulundular.
* “CHP’nin çoğunluğu İl Genel Meclisi’ni toparladı”
Gerçekleştirilen ziyarette son derece memnuniyet duyduğunu belirten CHP Kırklareli İl Başkanı Vecdi Gündoğdu şunları kaydetti:
“Kırklareli İl Genel Meclisi Başkanı Tuna Soykan ile CHP Grup Başkan Vekili Hasan Dağ’ın başkanlığında bu ziyareti gerçekleştiren CHP Grubu Üyeleri ile MHP Grubu adına gelen Selahattin Birkaya’ya İl Yönetim Kurulum adına teşekkür ederim. 
24 Ocak’ta bir Kongre süreci geçirdik. Burada yapılan seçimlerde yeni İl Başkanı ile yeni İl Yönetim Kurulumuz belirlendi. Bu sürece katkıda bulunan, seçimlerde bizleri yalnız bırakmayan tüm İl Genel Meclisi Üyelerimize de buradan ber kez daha teşekkür etmek istiyorum.
Önümüzdeki süreçte gerek Belediye Meclisimiz Grubu’nun ve gerekse de İl Genel Meclisi Grubumuzun halkımıza güzel şeyler vereceğine inanıyorum. Zaten İl Genel Meclisi’ne seçilen üyelerimizin bugüne kadar yaptığı hizmetler Kırklareli halkı için önemli durumda bulunuyor.
Bir önceki döneme baktığımda hakikatten Kırklareli için yapılması gereken işlerin çok gerisinde kalınmıştı. Bir takım şeyler yapılmış, bir takım şeylerde yapılıyormuş şekilde gösteriliyordu. Ama tamamen ileride yapılacak olan seçimlere endeksli şeyler yapılıyordu. Ve bu yüzdende üzeri kapalı geçiliyordu. Kırklareli haklıda geçen seferki İl Genel Meclisi’nin yaptığı işlerden de memnun değildi. Özellikle karşıdaki AKP Grubu’nun yapmış olduğu işlerden de hiç memnun değildi. Bunu da açıklıkla söyleyebilirim.
Ama bu süreç geçtikten sonra, yeni göreve gelen CHP Grubu Üyeleri ile Meclis bir toparlanma sürecine girdi. İl Genel Meclisimiz çalışmalarını gayet güzel bir eşgüdüm içerisinde gerçekleştiriyor. Kırklareli halkı da bu çalışmalardan şu anda gayet memnun durumda bulunuyor. Önümüzdeki süreçte İl Genel Meclisimizin Kırklareli için çok güzel şeyler yapacağına inanıyorum. Bu ziyaretten dolayı sizlere teşekkür ediyorum.
* “Seçimlerde CHP-MHP Koalisyonu gözüküyor”
Ayrıca MHP Grubu adına İl Genel Meclisi Üyesi Selahattin Birkaya da bizleri ziyaret ederek onurlandırmıştır. Yapılan tespitlerde şu anda AKP’de oy kaybı hızla sürüyor. Şu anda yüzde 30 seviyesindeler. CHP yüzde 27, MHP yüzde 20 seviyelerindeler. Önümüzdeki yıl
Yapılacak olan seçimlerde AKP tek başına iktidar olamayacak. Seçim sonuçlarına göre ilerleyen dönemde CHP-MHP Koalisyonu gözüküyor. İnşallah bunun gerçekleşmesinin ardından bu sıralarda MHP ile başarılı hizmetlere ve çalışmalara imza atacağız.”
Kırklareli İl Genel Meclisi Başkanı Tuna Soykan’da, CHP Grubu olarak Kırklareli’ne en iyi hizmeti verebilmek için çalıştıklarını belirtti. (s)

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here