“Onu 4 dönemdir seçen Edirne halkı için ne yaptı”

18

 

AK Parti Edirne Milletvekili Prof. Dr. Necdet Budak, ”Sayın Edirne Belediye Başkanı partisinin yıpranmaması için istifa ettiğini açıklamış, onu 4 dönemdir seçen Edirne halkı için ne yaptı” dedi.

 

Milletvekili Budak, AK Parti Edirne Merkez İlçe Başkanlığınca Villa Restoran’da düzenlenen toplantıda Edirne’de siyasetin kendi üzerinden yapılmasına rağmen kendisinin şahıslara endeksli siyaset yapmadığını ve yapmayacağını belirtti.
İlk başlarda anlaşılamadığını ifade eden Milletvekili Budak, ”Şimdi görüyorum ki Edirne’de birçok ilkleri yaşadık ve Edirneliler de bu siyaset anlayışına alıştılar. Artık boş laflara, seçimlerden seçimlere bile oy istemek için bile lütufta bulunup oy isteyenlere, vizyonu, misyonu olmayana, çalışmayana, hizmet getirmeyene kim olursa osun, hangi parti olursa olsun prim vermiyor ve gerekli tavrı gösteriyor” dedi.
Bu konuyu daha önce söylediğini ve bunda da iddialı olduğunu vurgulayan Budak, şöyle devam etti:
”Edirne’de tarih önce Necdet Budak öncesi ve Necdet budak sonrası diye ikiye ayrılacak. Benim siyaset yapma anlayışım hizmet, yatırım, misyon, proje, insan sevgisi, toprak sevgisi. Edirne’nin her köşesinin ne eksiği ne gediği var biliyorum., takip ediyorum. Yapılması gerekeni gerekli yerlere götürüp yapılmasını sağlamaya çalışıyorum. Siyaseti Ankara’da oturarak değil, buralara gelerek her kapı5yı çalarak insanlarımızın sorununa yerinde çözüm bulmaya çalışıyorum.
İlk seçildiğimde böyle bir siyaset yapacağımı söyledim ve 8 senedir buna özen gösteriyorum. Siyasi görüşe bakmadan, kişi ayırımı, bölge ayırımı yapmadan insanımıza, toprağımıza hizmet etmeye, onların her an yanında olmaya çalışıyorum.
Size şaka gelebilir ama insan gençlik yıllarında sevdiğini görmeden yapamaz. Ya onu göreceği günü heyecandan gözüne uyku girmez. İnanın ben de hafta sonlarını bu heyecanla bekliyorum ve en az haftanın 3 gününü buralarda geçiriyorum. Çünkü ben Edirne sevdalısıyım. Edirne’yi çok seviyorum. Kendimi Edirne’ye, Türkiye’ye adadım. Benim gönlümden Edirne’yi kimse koparamaz.”
* Edirne Belediye Başkanı’nın parti üyeliğini askıya alması
Milletvekili Necdet Budak, Edirne’ye her geldiğinde Edirne belediye Başkanı Hamdi Sedefçi ile çalışmaya, her kapıyı açmaya hazır olduğunu söylediğini ve istenildiği zaman da hazır olduğunu, yapması gerekeni yaptığını bildirdi.
Hamdi Sedefçi’yi Belediye Başkanlığı’na seçenlerin bu toprağın insanı olduğunu vurgulayan Budak, şunları kaydetti:
”Benim için yapacağı hizmet önemliydi. Çünkü onun da projesi olsaydı, laf yerine hizmet verseydi, çalışsaydı buralara neler yapılmazdı. Hangi proje vardı da bitirdi? Hangi vizyonu çizdi de yerine getirdi. Ne yaptı arkadaşlar, ne yaptı. Belki benim gözümden kaçmıştır, bilmiyorumdur. Sizler söyleyin ve gösterin bana.
Kentleri marka yapan belediyelerdir. Edirne’nin her şeyi var. Tarihi, kültürü, eğitimli insanı, tarihi, doğası, nehirleri, toprağı ile her köşesi ayrı bir markalaşması gereken bir yer Edirne. Yani unu var, yağı var, suyu var, tuzu var. Helvayı yapacak ve bunu da halkına sunacak biri yok. Bir tek bunları becerip çalışan biri helvayı yapabilir. Hamdi beyde helva yapmayı biliyor. Ama sadece kazma takırtısı helvası yapmayı. Hep şikayet, hep mağdur, hep herkes ona karşı. Onun için hiç bir şey yapamıyor. Bu halk daha ne yapsın 4 dönem başkanlık. Edirne bu değerleriyle bu kadar uzun bir sürede bir Paris, bir Londra, bir Prag, olmaz mıydı? Olurdu..
Bugün bunları söylememin nedeni her şeyde bir hayır doğar derler. Hamdi beyin istifası da dilerim Edirne’ye bir hayır getirir. Hizmet veren, projesi olan, misyonu, vizyonu olan, çalışan, insanını toprağını seven, Edirne’yi dünya markası yapacak projelere imza atacak bir başkanın seçilmesi.. Sayın Edirne Belediye Başkanı partisinin yıpranmaması için istifa ettiğini açıklamış, onu 4 dönemdir seçen Edirne halkı için ne yaptı. Bence önce onu seçen halkı için yapmalıydı, bu insanlarda bu kadar zaman kaybetmemiş olurdu.”
Toplantıya, AK Parti İl, Merkez İlçe Başkan ve Yöneticileri de katıldı. aa

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here