“Önseçim yapacağız”

51
* Milletvekilli Aday Adaylığı için 17-24 Şubat tarihleri arasında başvuruların yapılabileceğini söyleyen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli İl Başkanı Recep Zengin, Önseçim’in 29 Mart 2015 Pazar günü Kırklareli merkez dahil tüm ilçelerde yapılacağını belirtti. 
HABER MERKEZİ 
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli İl Başkanı Recep Zengin, yaptığı basın toplantısında CHP Genel Merkezi’nin almış karar doğrultusunda Kırklareli’de Üye Bazında Önseçim’in 29 Mart 2015 Pazar günü yapılacağını söyledi. 
16 Şubat 2015 Pazartesi günü saat 11.30’da parti binasında düzenlenen toplantıda Önseçim yapılmasından dolayı çok sevinçli olduklarını söylen Zengin; “30 yıl sonra Cumhuriyet Halk Partisi Kırklareli’de bir demokrasi şöleni yaşatacak. 07 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan Genel Seçimlerde ilimizi en iyi şekilde temsil edecek Milletvekillerimizi 12 bin’e aşkın üyemiz belirleyecek. 30 yıl sonra Kırklareli’de yaşanacak olan demokrasi şöleninde üyelerimizi gereğini yapacaklardır. Kırklareli’de CHP’yi Ankara’da 3 tane Milletvekilimiz temsil edecek” dedi 
* “İktidar partisinin Milletvekilleri olacak”
Yapılacak olan Önseçim’in Kırklareli’de 3-0’ı getireceğini söyleyen Zengin, buna artık daha çok inandıklarını söyledi.
Zengin; “3 tane arkadaşımız diyoruz biz buna artık daha da çok inanıyoruz. Çünkü bu ön seçim Kırklareli’de bize 3-0’ı getirecek. Ülke’de de Cumhuriyet Halk Partisi’ni Haziran seçimlerinde iktidar yapacaktır. Üyelerimizin seçeceği bu 3 tane Milletvekilimiz aynı zamanda iktidar partisinin Milletvekili olacak. Çünkü CHP 2015 Seçimleri’nde mutlaka iktidar olacaktır. Biz buna yürekten inanıyoruz. 17-24 Şubat’ta başvurularımız başlıyor. 29 Mart’ta önseçim olacak hakim huzurunda olacak ve her ilçede aynı gün seçim yapılacak” dedi.
* “Özgecan için çok üzgünüz”
Mersin’in Tarsus İlçesi’nde 11 Şubat’ta kaybolan ve 13 Şubat’ta vahşi bir cinayete kurban giden Üniversite Öğrencisi Özgecan Aslan’a yapılanları şiddetle kınadıklarını söyleyen Zengin,  böyle acı olayların bir daha tekrarlanmaması için gerekli çalışmaların yapılması gerektiğini söyledi. (Kadir Sinici) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here