Önce; “Niyetimiz hayır, akibetîmiz de hayır”

18
Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AK Parti) Kırklareli’deki Kurucu Başkanı olan Arif Önce Kırklareli Belediye Başkanlığı için Aday Adaylığı’nı 28 Ekim 2013 Pazartesi günü saat 14.00’te …..
HABER MERKEZİ
Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AK Parti) Kırklareli’deki Kurucu Başkanı olan Arif Önce Kırklareli Belediye Başkanlığı için Aday Adaylığı’nı 28 Ekim 2013 Pazartesi günü saat 14.00’te AK Parti Kırklareli İl Binası’nda düzenlenen toplantı ile açıkladı.
Arif Önce’nin Kırklareli Belediye Başkanı Aday Adaylığı açıklaması toplantısına; AK Parti Kırklareli Milletvekili Av. Şenol Gürşan, AK Parti Kırklareli İl Başkanı Av. Ahmet Zeki Kılavuz, AK parti Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Hamit Orakçı, AK Parti Kırklareli Kadın Kolları Başkanı Hazel Yolgiden, AK Parti Kırklareli Gençlik Kolları Başkanı Ömer Faruk Akkol ve partililer katılım gösterdi.
AK Parti Kırklareli İl Başkanı Av. Ahmet Zeki Kılavuz daha öncesinde Lüleburgaz’da kendisi Belediye Başkanlığı için Aday Aday’ı iken Arif Önce’nin İl Başkanı olduğunu. Şimdi ise tam ters konumda kendisi İl Başkanı Arif Önce’nin ise Belediye Başkanlığı için Aday Adaylığı için kendisine başvurduğunu belirterek; “İlginç ama güzel tesadüfler bunlar Partinin her kademesi için varız demek oluyor” dedi. 
Arif Önce Aday adaylığı için yaptığı basın açıklamasında şunları kaydetti:
“Benim için büyük bir önem taşıyan bu özel günde, beni yalnız bırakmadığınız ve davetimize icabet ettiğiniz için hepinize teşekkür ederim. Cumhuriyetimizin 90. Yıl dönümünü kutluyor, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarım rahmetle anıyorum. Sevgili Dostlarım 1971 Kırklareli doğumluyum, evli ve 2 çocuk babasıyım. Genç yaşta olmama rağmen, uzun yıllardır ticaretle uğraşmaktayım. Aile bünyesinde devam etmekte olan nalburiye, kuyumculuk, beyaz eşya, mobilya, danışmanlık, sigorta ve hizmet sektörlerinde halen faaliyet göstermekteyim.
Başta güzide kulübümüz Kırklareli Spor olmak üzere çeşitli spor kulüplerinde başkanlık ve yöneticilik yaptım. Kırklareli kuyumcular derneği başkanlığı ve Ticaret odası yönetim kuruluğu üyeliğinde bulundum. Ticaret hayatında olduğu gibi siyaset hayatına da erken başlayan kardeşiniz olarak 1991 yılında Refah partisi Üçe ve il yönetiminde görev alarak siyasete başladım. 1999 yılı yerel seçimlerinde Fazilet partisi belediye meclis adayı oldum.
Sevgili dostlarım, 2001 yılında Kırklareli Ak parti kurucusu olma şerefine eriştim. Kurucu merkez İlçe başkam ve ilk seçilen il başkanı oldum. Başkanlığım sürecinde iki seçim geçirdim. Türkiye genelinde oyunu en çok yükselten il unvanını partimize getirdim. 
"Nîyetîmiz Hayır, Akibetîmiz de Hayır" hadisi şerifinden yola çıkarak yaşadığımız bu güzel ilde belediyecilikte marka olan Ak parti çatısı altında hizmet etmeye talibim.
Edindiğim tecrübe ve siyasi birikimime dayanarak 2014 Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde kurucusu olduğum Ak partiden Belediye Başkan Aday Adayı olmaya karar verdim. Burada bu kararımı sizlerin huzurunda gururla açıklamaktan onur duyuyorum. Bu vesileyle toplantımıza katılan siz dostlarım, partili yol arkadaşlarım ve basınımızın değerli mensuplarına ayrı ayrı teşekkür eder, yapılacak olan yerel seçimlerin ülkemize, ilimize hayırlar getirmesini temenni eder hepinizi saygı ve sevgiyle selamlarım.” (Serkan Koçtürk) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.