“Önce ikna, sonra destek”

105
Babaeski Roman Derneği Başkanı İbrahim Zünbül’den,
Zortul Medya Grubu Genel Yayın Yönetmeni Şenol Goncagül’e önemli açıklamalar;
* “Kırklareli İli’nde yaşayan 63 bin Roman var. Bunların 29 bini seçmen. İl’deki Roman Dernekleri toplanarak, 7 Haziran’da hangi partiye oy vereceğimize karar vereceğiz. Herkese karşı eşit mesafedeyiz”
* “AK Parti Adayı’nın, Kadıköy’de, İlkokul’da 2 yıl aynı sınıfta okuduğumuz Hamdi Irmak olduğunu öğrenince sevindim. Daha İlkokuldayken çok başarılı bir öğrenciydi. Kendisiyle gurur duyuyoruz. Ama destekleme konusunda birlik kararı almadan söz veremem”
YEŞİLYURT
ÖZEL HABER
7 Haziran’da yapılacak olan Milletvekili Seçimleri’nde partilerin listeleri belirlendi. Şimdi gözler, partilerin seçim çalışmalarında. Bu önemli virajda, Kırklareli İli’nde en önemli belirleyici grupların belki de başında gelen Roman Seçmenlerin tercih edecekleri siyasi parti ve adayların adresi geliyordu. Babaeski Roman Derneği Başkanı İbrahim Zünbül, bu seçimlerde Romanların ortak bir karar alarak, belirleyici olacaklarını bildirdi. İlk kez Zortul Medya Grubu’na bağlı gazetelere yapılan bu önemli açıklamaya göre; Roman Dernekleri önümüzdeki günlerde bir araya gelerek, seçimde blok olarak destekleyecekleri siyasi parti için karar alacaklar.
* “Belirleyici olacağız”
Zortul Medya Grubu Genel Yayın Yönetmeni Şenol Goncagül‘e, alınan prensip kararlarını açıklayan Zünbül, önemli detayları da paylaştı.
Zünbül; “Bizim Kırklareli İli’nde 63 bin nüfusumuz var. Bunun 29 bini de 7 Haziran Seçimleri’nde oy kullanacak. Yani seçmen. Bizim yaptığımız araştırmalara göre; son yapılan milletvekili seçimlerinde, AK PARTİ için 24 bin civarında toplam oyumuz çıkmış. Biz, o seçimlerde herhangi bir yönlendirme de yapmadık. Yani, Roman Seçmenin oylarının büyük bölümü, iktidar partisine gitti. Belki de, Roman oyları o şekilde gitmeseydi, TBMM‘de farklı bir görünüm olacaktı” dedi.
* “Bizim şartlarımız olacak”
Bugüne kadar Roman seçmenlerin “Oy Deposu” olarak görüldüğünü belirten Zünbül; “Roman Dernekleri olarak oturup bir karar alacağız. Bir partiyi destekleyeceğiz. Bu kararı almadan önce de, adaylar ve partilerle görüşeceğiz. Şartlarımızı ve beklentilerimizi söyleyeceğiz. Bugüne kadar destek verdiğimiz parti ve adayların, seçildikten sonra nasıl bir daha bizi hatırlamadıklarını hatırlatacağız. Tüm partilere eşit mesafedeyiz. Bu görüşmelerin bizde bırakacağı etkiye göre de, bir partiye destek kararı alacağız” dedi.
* Nelere dikkat edecekler
Destek verecekleri parti için kriterlerini de açıklayan İbrahim Zünbül, o şartları şöyle anlattı; “Seçilip, Ankara‘ya gittikten sonra da, Roman vatandaşlarımızı dışlamayacak, tepeden bakmayacak, sürekli olarak iletişimde kalacak, bizim projelerimize destek olacak, bize ağabeylik yapabilecek vekiller istiyoruz.” 
* “Bize projeleriyle gelmeliler”
Roman Seçmenlerden oy istemeye gelecek olan adayların ve partilerin, karşılarına mutlaka planlı ve projeli olarak gelmelerini isteyen İbrahim Zünbül; “Hamasiyete ve boş lafa karnımız tok. Artık, bizim karşımıza gelenlerden, neleri ve nasıl yapacaklarını, sorunlara hangi çözümleri getireceklerini anlatarak, bizleri ikna etmelerini bekliyoruz. Lider söylemleriyle ve kuru laflarla oy alma dönemi kapandı artık” dedi.
* “Sınıf arkadaşım ile gurur duyuyoruz”
AK Parti Milletvekili Listesi’nin açıklanması ile birlikte, herkes gibi kendisinde de bir şaşkınlık meydana geldiğini belirten İbrahim Zünbül, düşüncelerini şöyle dile getirdi:
“Hamdi Irmak ile birlikte, Kadıköy de ilkokulda 60’lı yılların sonlarında 2 yıl aynı sınıfta okuduk. Zayıf ve narin yapılıydı. Ama, çok çalışkan ve zekiydi. O zamandan daha farkını hissettiriyordu. Buralardan ayrıldı ama gittiği yerlerde elde ettiği başarılarını sürekli takip ettik ve gurur duyduk. Babaeski‘den, bir ilk sıra Milletvekili Adayı’nın çıkmasından yana da ayrıca sonsuz mutluyuz. Gönlümüz, Hamdi Irmak’ın mutlaka Milletvekili ve hatta Bakan olmasından yana. Ama söylediğim gibi de, biz ortak bir karar alacağız. Oradan hangi karar çıkar ise, hepimiz ona uyacağız. Hangi adaya veya partiye destek kararı alırsak ta, sonuna kadar gereğini yaparız” dedi. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.