Önce çaldılar, sonra inkar ettiler

17
Edirne’den gelerek Kırklareli’de evde oto hırsızlığı yapan 3 kişi, 15 saat sonra yakalanarak çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.
HABER MERKEZİ
Alınan bilgilere göre, Kırklareli’de bir öğretmenin evine pencereden girerek diz üstü bilgisayar, cep telefonu, cüzdan çalan 3 kişi, öğretmene ait otomobile yükledikleri malzemelerle Edirne’de yakalandı.
İstasyon Mahallesi 2. Sungurbey Sokakta, bir Lise’de beden eğitimi öğretmeni olarak görev yapan E.B’nin ikamet ettiği Luksor apartmanındaki dairesinin penceresini tornavida ile açarak içeriye giren, Mehmet Ali A. (32), Yusuf A. (29) ve Rasim E. (32) girdikleri evden diz üstü bilgisayar, cep telefonu, cüzdan ve otomobilin anahtarını yanlarına alarak evden çıkan 3 kişi öğretmene ait 34 EJ 5697 plakalı otomobili de çaldılar.
Evde oto hırsızlığı olayının gerçekleştiği sokakta bulunan bir iş yerine ait dış güvenlik kamerasından tespit edilen şahısların kendilerine ait 22 AF 450 plakalı otomobil ile olay muhaline geldikleri görüldüğü bildirildi.
Yapılan incelemeler sonucunda şahısların kendilerine ait ve çaldıkları otomobil ile arka arkaya gittikleri önce Kırklareli’de bir işyerinin güvenlik kamerasında, Edirne Kavşağında, sonrasında İnece Beldesi’nde bir benzin istasyonunun güvenlik kamerasında ve sonrasında ise Edirne girişinde bulunan MOBESE kameralarına yakalandıkları tespit edildi.
Yapılan çalışmalar neticesinde Edirne il Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri şahıslar Edirne’de yakaladı. Kırklareli Şehit Hayrettin Yesin Polis Merkezi’ne getirilen 3 kişi ifadelerinde otomobil hırsızlığı yaptıklarını kabul etmedikleri bildirildi.
Şahıslar çıkarıldıkları adli nöbetçi mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here