Onay Belgesiz Yem İşletmesi kalmayacak

22
Kırklareli Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, onay ya da kayda tabi olmadan faaliyette bulunan yem işletmelerinin, 01 Ocak 2014 tarihine kadar yönetmelik hükümlerini ……
HABER MERKEZİ
Kırklareli Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, onay ya da kayda tabi olmadan faaliyette bulunan yem işletmelerinin, 01 Ocak 2014 tarihine kadar yönetmelik hükümlerini yerine getirerek kayıt veya onay işlemlerini yaptırmaları gerektiği belirtilerek şunlar kaydedildi:
“Bilindiği üzere 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu’na dayanılarak yürürlüğe konulan Yem Hijyeni Yönetmeliğinin geçici 1. maddesine göre bu Yönetmeliğin yayımından önce Bakanlığımızdan ruhsat almış yem işletmeleri ile bu Yönetmeliğin yayım tarihinden önce onay ya da kayda tabi olmadan faaliyette bulunan yem işletmelerinin, 01 Ocak 2014 tarihine kadar bu Yönetmelik hükümlerini yerine getirerek kayıt veya onay işlemlerini yaptırmaları gerekmektedir.
Bu nedenle gerekli işlemleri yaptırmamış ve Müdürlüğümüzden kayıt/onay belgesi almamış işletmelerin işlemlerini belirtilen tarihlere kadar yaptırmaları gerekmektedir. Aksi halde yasal işlem uygulanacaktır.” (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here