“Ölümünden önce “Ülke için birleşin” mesajını verdi”

15
Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Necmettin Erbakan’ın vefatı nedeni ile İşçi Partisi (İP) Kırklareli İl Başkanlığı yönetimi, 10 Mart 2011 Perşembe günü Saadet Partisi Kırklareli İl yönetimine bir taziye ziyaretinde bulundu.

HABER MERKEZİ
Saat 13.30’da parti binasında gerçekleşen ziyarete İşçi Partisi Kırklareli İl Başkanı Halil Göçen, Öncü Kadın İl Başkanı Nevriye Mutluer, İl Yönetimi’nden Caner Abatay katıldı.
Ziyarette bir konuşma yapan İşçi Partisi Kırklareli İl Başkanı Halil Göçen, hocanın milli bir duruş sergileyerek ülkeye çok emeği geçtiğini belirterek; “Hocamızın vefatı ülkemiz için çok büyük bir kayıptır. Son nefesinden önce Türk insanına “Ülke için birleşin” mesajını verdi. Vatan için her şeyin yapılması gereken bir dönemde bulunuyoruz. Sizlere baş sağlığı dilemeye geldik. Aynı zamanda milli duruşu olan partiler ile hem bölgesel, hem de ulusal çapta iş ve güç birliği içinde olmaya hazır olduğumuzu belirtmek isterim. Ülke bölünmeye doğru gidiyor ancak bu durumdan daha iyi sonuçlar çıkacağı konusunda umutluyuz. Devrim tarihlerine durum hep böyle gelişmiş, bozguna uğrayanlar giderayak ülkeye zarar veriyorlar.” dedi.
İşçi Partisi (İP) Kırklareli yönetiminin kendilerine yapmış oldukları taziye ziyaretinden dolayı memnun olduklarını belirten Saadet Partisi (SP) Kırklareli İl Başkanı Murat Hızır; “Ziyaretiniz için teşekkür ediyoruz.” diyerek şunları kaydetti; “Biz Kırklareli teşkilatı olarak cenazeye katıldık. Erbakan hocamızın cenaze için dünyanın 60 ülkesinden katılanlar vardı. İnsan selinden cenazeye ancak 1 km kadar yakındık. Maalesef iyi insanların kıymeti öldükten sonra anlaşılıyor. Dünyanın sevdiği saydığı ve peşinden boş yere gitmediğimiz bir liderimiz olduğunu öğrendik. Cenazeye katılan herkes onun hakkını verdi. 2007 genel seçimlerinde Erbakan hoca bir konuşma yaparak “hey kalabalıklar, bir şey söylediğimde beni hemen anlayın. Yahudi hemen anlıyor ve tedbirini alıyor. Siz beni anlayana kadar 10 yıl geçiyor.” şeklinde konuştu. Erbakan hocaya karşılık toplumun bir öngörüsü vardı. Erbakan hocamız geriye güzel bir kadro ve ekip bıraktı. Teşkilatı tamamıyla derleyip toplayıp aramızdan ayrıldı. Partiden ayrılanlar partinin yarısını götürme çalışması yaptı, ama başarılı olamadı. Çünkü lider geri geldi ve partiye sahip çıktı. İlerleyen yaşına ve hastalığına rağmen Erbakan hoca davasına sahip çıkarak partinin dağılmasına izin vermedi. Son vasiyeti de “Vatan için birleşin” oldu. Erbakan hoca devlet töreni istemedi. Devlet görevini yaptı, askerde kendisinin cenazesine katılarak selamını durdu. Erbakan hoca Türkiye’de 40 yıl süren toplumsa bir dönüşüm gerçekleştirdi.” (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here