Ölüm yolunda çalışmalar başlatıldı

14
Gazete olarak defalarca her an bir kazanın meydana gelerek ölüm olayının yaşanabileceğini ifade ettiğimiz ve bir çocuğun burada meydana gelen kaza sonucu hayatını kaybettiği  KİPA’nın arkasındaki eski Kavaklı yolunda nihayet çalışmalar başlatıldı.

* HABER MERKEZİ
Kırklareli merkez ilçede faaliyete geçen KİPA’nın arkasından geçmekte olan eski Kavaklı yolu yoğun bir araç ve yaya trafiğine sahne oluyordu. Bu kadar yoğun bir trafiğin yaşandığı bu yolda iki aracın yan yana geçerken bile zorlandığını, yayaların kenarda kaldırım olmaması sebebi ile yolun ortasından gitmek zorunda kaldığını ve her an bir kazanın olabileceğini gazete olarak defalarca dile getirmiştik.
Aradan yıllar geçmesine rağmen bir türlü burada gerekli düzenlemeler yapılamaması sonucunda geçtiğimiz yıl içerisinde yaşanan elim bir trafik kazası sonucu bir çocuk yaşamını yitirdi. Bu olayın ardından burada gerekli düzenlemeleri yapmak için de çalışmalar başlatıldı.
Kırklareli Belediyesi yapılan imar planında 15 metrelik yolun 7 metresinin kullanıldığını bu sebep dolayısıyla yolun genişletme ve yaya kaldırım çalışmasına başladıklarını söyleyen. Kırklareli Belediyesi Fen İşleri Harita teknisyeni Dursun Güven yapılan çalışma ile ilgili şunları kaydetti:
“Bu yolda uzun zamandır bir çalışma yapma niyetimiz zaten vardı. Fakat bir takım beklediğimiz prosedürler doğrultusunda çalışmalara başladık. Çalışmalarımızı Kırklareli Orman İşletme Müdürlüğü ile beraber başlattık. Buradaki yol ve kaldırım çalışmasını 2 hafta içerisinde bitirmeyi planlıyoruz” dedi.(s.-ç.t.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here