“Olimpiyatlarda da Dünya Şampiyonluğu bekliyoruz”

12
Kırklareli Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Süleyman Çetin dün Dünya Karate Şampiyonu Neslihan Çalışkan’ı ağırladı.


HABER MERKEZİ
 12-15 Kasım 2009 tarihlerinde Fas’ın Rabat Kenti’nde yapılan Dünya Karate Şampiyonası müsabakalarında Kırklareli Şamiloğlu Karate İhtisas Spor Kulübü sporcusu Neslihan Çalışkan 47 Kg’da Dünya Şampiyonu olmuştu.
Kırklareli Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Süleyman Çetin konuşmasında;  “Neslihan Dünya Şampiyonasında birinci olarak hepimizi gururlandırdı, çok mutlu etti. İlimizden böyle bir Dünya Şampiyonu çıkması çok güzel bir olay. Neslihan’dan başarılarının devamını diliyoruz. Bundan sonra inşallah Olimpiyatlara katılır ve Dünya Şampiyonu olur” dedi. Neslihan Çalışkan’ın antrenörü Şemsi Şamiloğlu konuşmasında;” Neslihan hedefleri olan bir sporcu. Başar için de hedef şart. Bu sebeple başarılı oluyor. Trakya’da ferdi sporlarda iyi bir potansiyel var. Gerçi Türkiye genelinde ferdi sporlarda çok başarılıyız. Güreşte, karate de vs. hep başarılar kazanmışız. Bundan sonra inşallah Dünya çapında başarılarımızın devamı gelir. Bundan sonra 25-26-27 Aralık’ta İstanbul’da yapılacak olan Türkiye şampiyonasında birinci olup Şubat ayında İzmir’de yapılacak Avrupa Şampiyonasında da başarı bekliyoruz ” dedi.
* “Sporcu önce ahlaklı olmalı” 
Kırklareli Valisi Cengiz Aydoğdu dün makamında Dünya Karate Şampiyonu Neslihan Çalışkan’ı makamında konuk etti. Cengiz Aydoğdu konuşmasında;” Kırklareli’den böyle bir şampiyonun çıkması bizi çok mutlu etti. Sporcu önce ahlaklı olmalıdır. Bu anlamda Neslihan’ın hem eğitim öğretimde hem de sportif anlamda başarılarının devamını diliyorum” dedi. Daha sonra Kırklareli Valisi Cengiz Aydoğdu Neslihan Çalışkan ve hocasına hediyesini sundu.
* “Pozitif enerji saçanlar pozitif enerji verirler”
Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü Ziya Eser makamında Dünya Karate Şampiyonu Neslihan Çalışkan’ı davet etti. Ziya Eser konuşmasında; “Biz öğrencilerimizin istiyoruz ki Neslihan gibi sadece eğitim öğretimde değil kendi ilgi alanları doğrultusunda dereceleri, başarıları olsun. Bu bakımdan bu çocuklarımızla iftihar ediyoruz. Sadece sporda değil eğitim – öğretimde dengeyi koruyabilmek iki alanda da başarılı olabilmek ödüllerin en büyüğüdür. Neslihan zaten Anadolu Lisesinde okuyor. Zeki bir öğrenci. Gözleri etrafa pozitif enerji veriyor. Pozitif enerji verenler pozitif enerji alırlar” dedi.
Neslihan Çalışkan konuşmasında; “1994 doğumluyum. Lüleburgazlıyım. Spor hayatıma yedi yıl önce başladım. 2004 yılında Türkiye Şampiyonu oldum. Sonra her girdiğim turnuvada derece yaptım. En son Fas’ta yapılan Dünya şampiyonasında birinci oldum” dedi.(dy-ub)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.