Öldürülen gencin yakınlarından protesto

17
Süpürgeci; “Her geçen gün gençlerimiz uyuşturucu illeti yüzünden hayatlarını kaybediyor. Genç yaşta kardeşimizi kaybetmenin acısını yaşıyoruz” dedi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli merkez ilçe yayla mahallesinde çıkan kavgada bir kişi ölü bir kişi yaralandı.
Alınan bilgilere göre, aynı mahallede ikamet eden Selahattin Y. (27) ile Reşat Engürin (18) bilinmeyen bir nedenden dolayı tartıştı.
Tartışmanın ilerlemesi üzerine iki genç yanlarında taşıdıkları bıçak ile birbirlerini yaraladı.
Ağır yaralanan Engürin, olay yerine gelen 112 Hızır Acil ekiplerince Kırklareli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Selahattin Y.’nin ise tedavisi devam ediyor.
Öldürülen 18 yaşındaki Reşat Engürin’in yakınları, meydana gelen olayı protesto etti.
Engürin’in yakınları bir grup genç “Reşat’ı hap içenler öldürdü”, “Bu gencin hesabını kim verecek”, “Masum İnsanların canları yanmasın” yazılı pankartlar ile “hap esrar satılmasın masumlar ölmesin” sloganıyla Yayla Parkı’ndan Şevket Dingiloğlu Parkı’na yürüdü.
Bir süre sloganlar eşlinde ıslık çalarak ve alkışlayarak protestosunu sürdüren grup adına açıklama yapan Zafer Süpürgeci, Reşat Engürin’in hesabını kimin vereceğini haykırdı.
Toplum olarak uyuşturucu içenlere ve satanlara karşı olduklarını vurgulayan Süpürgeci, uyuşturucu yüzünden her geçen gün genç yaşta insanların öldüğünü söyledi.
Süpürgeci; “Bu tür yaşanan olaylar hepimizi üzüyor ve bizlere ağır geliyor. Her geçen gün gençlerimiz uyuşturucu illeti yüzünden hayatlarını kaybediyor. Biz daha 18 yaşında olan Reşat kardeşimizi kaybettik. Genç yaşta kardeşimizi kaybetmenin acısını yaşıyoruz. Annesi, babası, evlatlarını kaybettiği için kendilerini yerden yere vurmaktadır. Artık bu genci geriye getirebilir miyiz?, hayır. Uyuşturucuyla mücadele konusunda insanlarımıza emniyet güçleri tarafından destek verilmesini, bu işi yapanlar, hap ve uyuşturucu satanların kanun önünde ceza çekmesini istiyoruz. Artık küçük bedenlerin, ailelerin canlarının yanmalarına göz yummayalım. Uyuşturucu madde kullananları göz ardı etmeyelim. Bu kişileri aramızda barındırmayalım” dedi. Yapılan basın açıklamasından sonra protesto eden grup olaysız bir şekilde dağıldı. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here