OKU/YORUM

12
Trafikteki son uygulama yararlı oldu

 

Trafikteki son uygulama yararlı oldu

Rahmi Sağlık

Trafikten Sorumlu Kırklareli İl Emniyet Müdür Yardımcısı Kemal Mustafa Serbes’in gazetemize yaptığı özel açıklamayı dikkatle okudum ve yapılan uygulamaları takdirle karşıladım.
Yapılan açıklamada; “Bizim amacımız ceza kesmek değil, kuralları uygulatarak hem vatandaşı eğitiyor ve hem de uyarıyoruz. Araç ve Motosiklet sürücülerle karşılıklı diyaloglarımızın da semeresini görüyoruz. Nitekim uygularımızın ilk 3 ayında 350 araç sürücülerine Emniyet Kemeri konusunda, 250 Motosiklet sürücülerine de Kask takma konusunda, hiçbir cezai işlem uygulamadan uyarılarımızı yaparken sürücüler ve vatandaşlar da bize yardımcı oluyor. Karşılıklı saygı, sevgi ve anlayışla üstesinden gelinemeyecek ve çözülemeyecek problem yoktur. Bu uygulamalarımızdan sonra da Motosiklet sürücülerin % 66 sı kask takmaya başladı” diyor.
İl Emniyet Teşkilatımızın bu tür çalışmalarını takdirle karşıladığımızı belirtirken; 1 Mart 2013 tarihindeki yorum yazımızda “Kamu Kurum ve kuruluş yöneticilerinin, derdi ve isteği olan vatandaşa yakınlık göstermesi ve derdiyle yakından ilgilenerek istek ve problemleri hakkında ikna  edici bilgi vermesiyle, sorunların çözümünde de mutlaka orta yol bulunur. Böylece vatandaş ikna olur, o kurumlara ve yöneticilerine de sahip çıkar, yardımcı olur ve saygı gösterir” demiştik.
Trafikten Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcılığınca yapılan bu son uygulamanın ardından artık şehir içinde de Emniyet Kemeri takanları görüyoruz. Kask takan Motosiklet sürücüleri %66’yı aştı  ve %80’e ulaşmak üzere. Son günlerde şehir içinde de aşırı sıcaklara rağmen yaşlılar bile severek Kask takmaya başladı. Bun da herhalde Trafik Ekipleri’nin ikna edici uyarıları etkili olmuştur! diye düşünüyorum.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here