OKU/YORUM- Futbol Takımlarındaki Çıbanbaşları!

10
Rahmi Sağlık
Birçok sporseverler gibi, bende büyük kulüplerin kötü örnek sergileyen bazı futbolculara Euro bazında astronomik rakamlar ödeyerek takımlarında barındırıyor.
Düşünmek istemiyorum! Amma acaba diyorum bu kulüpler, çıbanbaşı gibi pislik olan bu futbolcuları takımlarında tutmaktan ne medet umuyorlar. Yaptıkları tahrik edici hareketlerle, rakip taraftarları galeyana getirip sahaların 5-6 maç kapatılmasından mı medet umuyorlar. Yazıklar olsun!
Hatırladığım kadarıyla BJK’de bir Nouma Pascal, vardı. GS’de Mondragon, şimdide Melo çıbanbaşı. Geçen sezon yaptığı tahrik edici hareketlerle FB’nin 5 maç seyircisiz oynama, bu sezonda BJK’nin 5-6 maç ceza almasına sebep olacak, kendisi de takımınca kahraman ilan edilecek.
Birde Fenerbahçe’de çıbanbaşları vardı! Mesela Lugano, Penaltı noktalarını köstebek gibi deşen Bilica ve Meireles gibileri!
Yöneticiler, haftalarca bunların peşinde koşup kucak dolusu Euro ödeyip takılarına katarak hem Türk Futbolu’na zarar verir nemde rakip taraftarlar arasındaki gerginliği artırır! Sen, Alex gibi Pierre Van Hooijdong gibi, GS’de Prekazi  Filipe, Ribery gibi Dünyaca taktir edilmiş ve hareketleri ve efendilikleriyle örnek olmuş değerleri ağlatarak kovarsan olacağı bu. Takımlarda çıbanbaşları artar gider. Bu tür yöneticiler İyi bir iş halt etmiş gibi övünür dururlar. Bunlar Türk Futbolu’na ve spor ahlakına bir şey katmıyor, çok şey kaybettiriyor.
İşte bu gerginliklerden medet uman, şampiyonluk bekleyen yöneticiler varsa onlarda kulüplerin kangren olmuş çıban başlardır. Türk Futbolu’nu yöneten bu çıbanlar da mutlaka kökünden kazınmalıdır. Yoksa dünyaya rezil olmaya devam edeceğiz.
Çok yazık!
Yüce Atatürk’ün dediği gibi “Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here