OKU/YORUM – Egoların esiri başkanlar!

17
Rahmi Sağlık
 
Aklım almıyor! Bazı Spor Kulüp Başkanları egolarına kapılarak taraftarlarını üzmek ve taraftarları bölmek için adeta yarışıyorlar.
Biri 15 yıldan beri Kulüp Başkanlığı yapıyor. 5 şampiyonluk, yaşamış 13 teknik direktörü kovmuş. Kendi yöneticileri hatta kendi gölgesi ile kavgalı, taraftarlarını da 2-3’e bölüp ve egosu uğruna taraftarlarca heykeli dikilmiş, efsaneleşmiş Fenerbahçe’nin neferi olan Alex’i, Samet’i de alet ederek gece yarısı ağlatarak kovmuş.
Bir diğeri ise uzaydan mı nereden bulunup 2,5 yıl önce Galatasaray Başkanlığı’na getirilen 2 buçuk yıllık başkan, oda egosu uğruna her şeyini Galatasaray’a veren İmparatoru kovuyor. 
Fatih Terim ki; Galatasaray’da futbol oynamış ve o dönemlerde kupalar görmüş. 
Terim, Teknik Direktörlük döneminde de; Galatasaray’a, bir UEFA Şampiyonluğu, 1996-97, 98, 99 ile 2011,2012 yıllarında da toplam 6 şampiyonluk, 1998,1999’de 2 Türkiye Kupası, 1996-97 ve 2012 ve 2013 yıllarında 4 Süper Kupa kazandırmış. Kısacası toplam 13 kupa ve şampiyonluk Kazandırarak Gerçek bir Galatasaraylı olduğunu kanıtlamıştır.
Peki; İthal edilen Galatasaray Başkanı ne yaptı! Oda hormonlu (!) iki çilek ithal etti. Amma efsane olmuş Fatih Terimi ağlatarak kovdu. Bakalım egolarının esiri olan bu başkanlar ne zaman kovulacak. Bekleyelim ve görelim!
Çok Önemli Bir Not: Beğenmedikleri ve küçümsedikleri Gençler Birliğinin, 1977’den beri 36 yıldır Başkanlığını yapan İlhan Cavcav’dan utanmıyorlar mı? Kulübü defalarca küme düşmüş-çıkmış. Cavcav Kulüp Başkanlığı’ndan ayrılmamış, kimseyle kavgası yok, gerçek bir Kulüp Başkanı ve futbolcu babası. Bravo! İlhan Cavcav! Örnek Başkan. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here