OKUYORUM – Bilirkişi bilen kişidir!

12
Rahmi Sağlık
Şu bizim bazı Ulusal yazılı ve Görsel Basına akıl erdiremiyorum. 
Ülkemizde, her gün ürpertici cinayetler, kesilmiş, biçilmiş, doğranmış, kadın, kızan hatta bazen de toplu katledilmiş haberlerle içimiz sızlıyor. Medyada bunları 1-2 gün izlettikten sonra da şöhretli değil de garip oldukları için unutturuyor. Fakat yaklaşık bundan 5 yıl önce arkadaşı Cem Garipoğlu tarafından katledilen Münevver Karabulut’la ilgili haberi temcit pilavı gibi karşımıza sunuyorlar.
En son olarak ta, 07/Ekim/ 2013 Tarihli H.Türk Gazetesinin 12. sahifesinde yine Münevver Karabulut la ilgili geniş bir haber yayımlandı. Bana göre bu haber değil tamamen saçmalıktır. Şimdi dikkat edin! Gazetedeki Bilirkişi raporuna; “Efendim; Münevver Karabulut 18 yaşında öldürülmeseymiş 23 yaşında evlenecekmiş. 3 yıl ara ile de 2 çocuk doğuracak ve 65 yaşında ölecekmiş. Eğe öldürülmeseymiş anne ve babasına 37 bin 486 lira da katkısı olacakmış.”
Şimdi Karabulut ailesi avukatı vasıtasıyla 2 milyon manevi, 3 milyonda maddi tazminat talep ediyor. Yahu bırakın, arkadaşın kurbanı olan Münevver Karabulut, kabrinde rahat uyusun, Allah mekânını Cennet eylesin, Allah taksiratını af etsin, dua edin Ana ve Babaya sabır versin.
Reyting uğruna bu tip zamanı geçmiş 5 yıllık haberi okurlarına temcit pilavı gibi sunan basına ve o ince(!) hesapla Münevverin Evlenme yaşını, çocuk sayısını, ölüm yaşını daha doğrusu hayat envanterini çıkaran bilirkişilere ne demeli.  Eh! Bilirkişi demek bilen kişi demek! İnanacaksın!
Bu haberin YORUMUNU siz değerli okurlarımıza bırakıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here