OKUYORUM – AK Parti’de Selahattin Minsolmaz Aday Adayı

9
Rahmi Sağlık
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli Merkez İlçenin, ilk Belediye Başkan Aday Adayı Selahattin Minsolmaz, geçtiğimiz günlerde düzenlediği basın toplantısında; “Ben koltuğa değil Kırklareli’ye hizmete talibim!” diyerek Aday Adaylığı’nı açıkladı.
Minsolmaz; “Mevcut Belediye yönetimi, hizmet konusunda başarı gösterememiş. Kent Vizyonu otaya koyarak ve çağdaş bir Stratejik plan doğrultusunda yürütülmesi gereken Belediyecilik hizmetleri, maalesef son 10 yılda sınıfta kalmıştır” dedikten sora da. Bugünkü Belediyenin 10 yılda 5 heykel ile taş ve toprak yığınlarıyla dolu 3 döner kavşak ortaya koyduğunu ve bol-bol çiçek, gül ve çimen ekmek, sokak boyamakla zaman geçirdiğini söyledi.
Yapılan basın toplantısında, Minsolmaz: “Belediye bu güne kadar şehir imarı, şehir trafiği, şehir altyapısı, şehir ticareti ve doğal olarak ta şehir yaşamı sıkışmış ve tıkanmıştır. Bize düşen bu tıkanıklığı açmak, şehrimizi huzurlu, güvenli modern ve daha iyi yaşana bilir bir kent haline getirmektir. Bu konuda partimizin yerel yönetimlerdeki (Belediyelerdeki) başarısı, projeleri ile bu kanıtlanmıştır. Bizde teşkilatımıza ve yaptığımız proje ve planlarla elde ettiğimiz tecrübemize güvenerek bu Belediyeciliği en iyi yapacağımıza inancım tamdır” dedi.
Başbakanımız ve Orman ve Su İşleri Bakanımızın açıkladığı üzere Trakya Gelişim Projesi ile Bölgemizin yıllarca ihmal edilmiş meselelerin çözüleceğini, her alanda hak ettiği düzeyi yakalaması sağlanacağını, bu amaçla 2013-2017 yılları aralığını kapsayacak, 10 milyar liralık yatırım planlandığını söyledi.
Mimsolmaz, “Siyasi görüşleri ne olursa olsun, hemşerilerimize aynı muhabbet ve samimiyetle yaklaşmak bizim temel düşüncemizdir. Bu bugünde böyledir, yarında böyle olacaktır. Dediğim gibi biz koltuğa değil Kırklareli’ne hizmet etmeye talibiz!” diye konuştu.
Eh! Bizde şimdiden bekleyeceğiz 2014 Martı’nda seçmen nasıl konuşacak!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here