OKU/YORUM

5
      Sizi de takdir edelim!
  
  
              Geçtiğimiz haftalarda 5/6 Başarılı bürokratlarımızı aralıklarla OKU/YORUM köşemizde konuk etmiştik.
              Yorumlarımızı okuyan vatandaşların büyük bir bölümü yorumlarımızın yerinde ve doğru olduğunu, başarılı olanların, başarısız olanlardan mutlaka ayır edilerek takdir edilmesi gerektiği belirtiyor. Böylece başarı için rekabetin oluşacağını da söylüyorlar.
              Fakat ne yazık ki; Başarılı olanlarını başarılarını açıkladığımızdan dolayı rahatsız olan 2-3 kişi çıkıyor arada!.. Telefona sarılıyor telefona ismini vermeden konuşuyor!..
              *** Neymiş efendim? “…Onların işi bu! Yapacaklar tabi!..” deyip kıskançlıklarını ortaya koyuyorlar. İsim sorarsan zaten ismini vermiyor! İsim yok! Sarı çizmeli Mehmet ağa!.
              ***- Acaba diyorum “ Bu sarı çizmeli Mehmet Ağlar” bulundukları Kurum veya Kuruluşlarda yan gelip, vakit geçiren ve hafta sonunu sabırsızlık bekleyen üst düzey yöneticimi? Yoksa sorumsuzun birimi?.. Hiç belli değil!. Belli olan kıskançlıkları!
              ***- Siz kim olursanız olun! Tenkit etmeyi bırakın! İşinizde başarılı olmaya ve halk tarafından takdir edilmeye bakın! Ve insanlara tepeden bakmayı bırakın!..
              ***-Siz eğer işinizi severek yaptığınızdan eminseniz ve yapmaya kararlı iseniz görelim, görüşelim. Belki siz daha çok takdir edilmeye layıksınız!….
              ***- Belki sizi daha büyük puntolarla takdir ederiz! Haberiniz olsun!….

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.