OKU/YORUM

12
 IŞİD Kesiyor, Dünya seyrediyor.
            
            IŞİD, Tavuk keser gibi adam kesiyor, Süper Güçler ve dünya bu canavarlığı seyrediyor.
            Aylardan beri her gün caniliklerini artıran IŞİD, çocuk, kadın, genç ve ihtiyar ayırımı yapmadan insanların kafalarını, tavuk kafası koparır gibi kesiyor.
            Bunlar nasıl Müslüman? Nasıl insan? Bunlara insan değil! Canavar demek bile hafif kalır. Bunlar neyi paylaşamıyor? Bir şey, masada paylaşılamıyorsa belki kaba kuvvet veya savaş gerekebilir. Kazanmak için savaşını yaparsın giden gider, kalan kalır. Her şey cephe veya benzeri yerlerde olur ve biter. Amma ISİD ne yapıyor? Önce insanların kol ve bacaklarını bağlıyor ardından da tüyler ürperten canavarca, o çaresiz insanların kafalarını gülerek kesip koparıyorlar. Yuh!
            IŞİD canavarları bunları yapıyor. Peki süper güçler ve diğerleri ne yapıyor? Kıs, kıs gülerek seyrediyor. Yahu insaf. Gücünüzle övünüyor, kimseden korkmadığınızı söyleyerek kabadayılık taslıyor ve meydan okuyorsunuz! Amma bir avuç IŞİD e sıra gelince boş laflarla zaman geçirip olayları seyrediyorsunuz! Neden gücünüzü göstermiyorsunuz?
            Ey! Amerika ve diğer süper güçler; “ Neredesiniz?” Neden sesiniz gür çıkmıyor? Neden yumruğunuzu masaya, şamarı da ISİD e vurmuyorsunuz? Gücünüzü mü kaybettiniz? Yoksa korkuyor musunuz(!)?.
                                                   *******************
            ***Ben bu yorumu yaparken, seyrettiği hayvanların yaşantısı ve kavgaları aklıma geldi! Mesela köpekler kavgaya başlamadan önce birbirlerine dişlerini gösterip hırlamaya ve havlamaya, ardından da kıyasıya boğuşmaya başlar! Yandan seyreden diğerleri, eğer güçlerine güveniyorlarsa onlarda müdahale eder. Ve biraz sonra boğuşma da gürültü de biter!…. Ortalık sakinleşir.
            Fakat kendilerine güvenmeyenler hiç karışmaz sadece sokulmadan ve uzaktan havlayarak boğuşmayı tahrik eder ve seyreder! Kavgacılardan biri, onlara doğru yönelirse seslerini keserler ve kuyruğunu da apış aralarına alır beklerler. Sadece havlama ile boğuşmayı tahrik ederek seyretmiş olurlar!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.