OKU/YORUM

23
   Belediye Meclis Toplantısındaydım!
          Belediye Meclis Toplantısındaydım!
         Geçen hafta yapılan Kasım ayı Belediye Meclis Toplantısına katıldım. Toplantıdan izlenimlerimi şöyle;
         Meclis Toplantısına Başkanlık yapan Belediye Başkanı Sayın Mehmet Siyam Kesimoğlu, gerek CHP ve gerekse AK Parti ile MHP parti Meclis Üyelerini olumlu yönde nasıl etkilediğini gördüm. Bana göre bunu iyi biliyor ve Belediye Mecliste alınması gereken kararları gürültüsüz, patırtısız alınacağını ya da aldırtacağını sanıyorum.
         Meclis toplantısında bazı meclis üyeleri önlerindeki mikrofonları her nedense açmıyor. Söylediklerini yanındakiler bile duymakta zorlanıyor. Bana göre yapılan olumlu veya olumsuz konuşmaları, meclis üyeleri ve basın mensupları rahatlıkla duyabilmeli.
         Bu konuda hassasiyetine inandığım Başkan Kesimoğlu’nun bu sorunu kısa sürede halledeceğini ve toplantıların daha şeffaf yapılması için ses düzenini gözden geçirteceğini düşünüyorum.
         **********
         Meclis gündeminin 17 maddesi arasında bulunan TIR ve Kamyon Parkı ile Belediyeye ait olan Gand Otelin satışı önemli konulardı.
         Daha önce ilgili komisyonca TIR ve Kamyon Parkı için belirlenen yerin uygun olmadığını söyleyen AK Parti Meclis Üyesi Ömer Faruk Akkol; “Gösterilen yer 3/5 yıl sonra genişleyen şehrimizin içersinde kalacak. Bu bakımdan parkın şehrin daha dışında olmalıdır.”dedi.
         CHP Meclis Üyesi M. Fikret Akın TIR parkının şehrin uzağında olmasının uygun olmayacağını, araç sahibi ve sürücülerin parka araçlarını bıraktıktan sonra ve araçlarına gitmek için zaman kaybı ve sıkıntılar olacağını belirti.
         Belediye Meclisinin TIR ve Kamyon Parkı yeri için daha önce alınan kararının iptalini, Otel satışı ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyon raporlarının meclisin gündeminde kalmasını ve çalışmaların sürdürülmesini oy birliği ile kabul edildi. Böylece adı geçen bu hassas konularda çalışmalara devam edilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.