OKU/YORUM

39
Valimizi ziyaret ettik
Yalova’dan Kırklareli Valiliğine atanan Vali Esengül Civelek’e, hafta başında nezaket ve “hoş geldiniz!” ziyaretine gittik.
     Vali Civelek, bizi çok samimi ve güler yüzle karşılaması, Basının habercilik konusunda, Devlet ile vatandaş arasında köprü olduğunu iyi bildiğini ve basına önem verdiği anlaşılıyor.
     Cankurt Medya Gurubu Başkanı Elmas Cankurt, Yeşilyurt Gazetesi Editörü Hacer Gökkaya, Yazı İşleri Müdürü Savaş Eskici, Babaeski Gündem Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Ceyhun Çolak, Yeşilyurt Gazetesi Köşe yazarı Özkan Başaran ve ben; diğer çalışanlarımızın bir kısmı ile birlikte Valimizi ziyaret ettik.
     Gerçekleştirdiğimiz ziyarette; Kırklareli’nin sorunları ve geleceği ile ilgili fikir alış verişi yapılırken, bende araya girerek;
     “Kamu Kurum ve Kuruluşların başındaki müdür ve diğer yetkililer, vatandaşların talebi ve sorunlarını çözümünde göstereceği güler yüz ve ilginin çok önemli olduğunu, böylece ilgiyi gören vatandaş memnun ve mutlu olur. Devlete ve ilgili kurum ve yöneticisine sahip çıkar, toz kondurmaz!” diyerek fikir beyan ettim.
     Valimiz Sayın Esengül Civelek’te; “Zaten başta bizim ve Kurum ile Kuruluşlarımızın görevi, Devlete ve vatandaşa hizmeti, zamanında ve en iyi şekilde yapmak zorundayız. Bizim gayemiz yaptığımız ve yapacağımız hizmetlerle vatandaşı memnun ve mutlu etmektir. Çünkü vatandaşımızın huzuru ve mutluluğu bize de mutluluk vermektedir!” diye cevaplandırdı.
     Bana göre, Sayın Valimiz bunu laf olsun diye söylemedi. Bunu içten gelen samimi duygularla söylediğini, gerek bizi dinlerken ve konuşurken çok dikkatli ve samimi olduğunu, Kırklareli’ne iyi ve kalıcı hizmetler verme azminde ve gayretinde olduğunu hissettim. Bu tür tahmin ve görüşlerimde bu güne kadar pek yanılmadım. İnşallah bunda da yanılmam!
     Valimiz Sayın Esengül Civelek’e başarılar dileriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here