“Okula Uyum Programı” 8 Eylül Pazartesi başlıyor

33
Milli Eğitim Bakanlığı 2014-2015 Eğitim ve Öğretim Yılı’nda İlkokul 1. Sınıfları’nda olduğu gibi Ortaokul 5. Sınıfları’na devam edecek öğrencilere de Okula Uyum Programı başlatılacak.
HABER MERKEZİ
Milli Eğitim Bakanlığı 2014-2015 Eğitim ve Öğretim Yılı’nda İlkokul 1. Sınıfları’nda olduğu gibi Ortaokul 5. Sınıfları’na devam edecek öğrencilere de Okula Uyum Programı başlatılacak. Program, Ortaokul 5. Sınıf öğrencilerinin okula uyum sürecinde karşılaştıkları sorunları en aza indirmeyi amaçlıyor. Uyum Programı kapsamında farklı okullardan gelen öğrencilerin yeni gittikleri okullara daha çabuk uyum sağlamaları amacıyla okullarda; Hoşgeldin Karşılamaları, Okul Tanıtım Etkinlikleri, Öğretmen Tanışma Etkinlikleri, Arkadaş Kaynaşma Etkinlikleri ve okul Kuralları Tanıtımı gibi bir dizi etkinlik yapılacak. Ortaokul 5. Sınıf öğrencileri, yeni eğitim öğretim yılının başlama tarihinden 1 hafta önce okula başlayacak. Bu kapsamda, Ortaokul’a yeni başlayacakların Uyum Eğitimi 8-12 Eylül 2014 tarihleri arasında yapılacak. 1 Kanaat Dönemi ise 15 Eylül 2014 Pazartesi başlayacak.
* Ortaöğretim (Lise) Öğrencilerine “Ortaöğretime Uyum Programı” uygulanacak
Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; “Millî Eğitim Bakanlığımız tarafından 2013-2014 Eğitim ve Öğretim Yılı’nda başlattığı uygulamayla, Okul Öncesi Eğitim “Anasınıfı”, İlköğretim 1. Sınıf ve 5. Sınıf öğrencilerine “Okula Uyum Programı” uyguluyordu. Bu yıl Ortaöğretime başlayacak 9. Sınıf öğrencilerine de “Ortaöğretime Uyum Programı”, 10-11-12 Eylül 2014 tarihlerinde uygulanacak. Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF)’in desteğiyle 2013-2014 Eğitim ve Öğretim Yılı başında 9. Sınıf’a yeni başlayan öğrencilere yönelik olarak program hazırladı. Kırklareli’de bu uygulama için, Lüleburgaz İlçesi’nde Lüleburgaz Anadolu İmam-Hatip Lisesi (Koordinatör Okul), Rumeli Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ve Mehmet Akif Ersoy Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’ni pilot okullar olarak belirledik. 3 gün sürecek olan programda; “Öğrenci ve velilerin okul hakkında bilgilendirilmeleri, Uyumu kolaylaştıran becerilerin kazandırılması, Akademik ve mesleki gelişimin desteklenmesi şeklinde olacak. (Selçuk Vurucu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here