Okul Yaya Geçitleri öğrencilere emanet

13
2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nun 134. ve Yönetmeliği’nin 187. maddesi gereği ilk ve orta dereceli okul öğrencilerinin okul önlerinde ve geçitlerinde güvenli bir şekilde okullarına giriş ve çıkışlarını sağlamak amacıyla istekli öğretmen, veliler ve 11 yaşını bitirmiş öğrencilerden oluşan Okul Yaya Geçidi Görevlisi olabiliyor.
HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü ile Kırklareli Milli Eğitim Müdürlüğü arasındaki işbirliği kapsamında belirtilen kanun kapsamında merkez ilçedeki ilk ve orta dereceli okullardan belirlenen öğrenciler Kırklareli Polisevi Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda 2 gün boyunca 14.00-17.00 saatleri arasında “Okul Geçit Görevlisi Eğitimi”ne tabi tutuldular.
Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü’nden Sorumlu İl Müdür Yardımcısı Mustafa Kemal Serbest, Şube Müdürü Yaşar Dağlı ve Şube Başkomiseri Yener Kahyaoğlu tarafından eğitime katılan öğrencilere çeşitli bilgiler aktarıldı.
Düzenlenen eğitimlere; Gazi Mustafa Kemal İlkokulu, Mustafa Dalcalı İlkokulu, Hamdi Helvacıoğlu İlkokulu, Ahmet Yener İlkokulu, Kavaklı Şehit Varol çalışkan İlkokulu, Değirmencik İlkokulu, Doğan Işıkalp İlkokulu, Yoğuntaş İlkokulu, TOBB Anadolu Lisesi, Kırklareli Fen Lisesi, İstiklal Ortaokulu, Teknik Lise ve EML, Atatürk Ortaokulu, Fahri Kasapoğlu Ortaokulu, Ticaret Meslek Lisesi,  Tevfik Fikret YİBO, Karahıdır Ortaokulu, Sağlık Meslek Lisesi, ziya Gökalp İlkokulu, Kocahıdır İlkokulu’ndan toplam 70 öğrenci katıldı. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here