Okul telaşı başladı

34
* Okulların açılmasına az bir sürü kalmasıyla birlikte öğrencilerin heyecanı artarken, velilerde de okul alışverişi telayı başladı. Bir öğrencinin Kırtasiye masrafı Lisanlı Ürünlerde 250 Lira’yı buluyor.
HABER MERKEZİ
2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı’nın başlamasına az bir süre kala velilerde okul alışverişi telaşı başladı. Bir öğrenci için yapılan Kırtasiye harcamaları 100 Lira’dan başlayıp 250 Lira’ya kadar çıkıyor.
Karakaş Mahallesi İstiklal Caddesi üzerinde bulunan Işıl Kırtasiye sahibi Nuri Özbay, Velilerde okul alışverişi telaşının başladığını söyledi. Okulların açılmasına kısa bir süre kalmasıyla birlikte velilerin kırtasiyelere gelmeye başladığını söyleyen Özbay, Lisanlı Çantaların 60 Lira’dan başlayıp 120 Lira’ya kadar çıktığını söyledi.
Lisanlı olmayan ürünlerde ise çantalar 30 ile 45 Lira arasında satıldığını söyleyen Özbay, Beslenme çatları 5 ile 25 lira arası, su mataraların 5 ile 35 lira arasında olduğunu söyledi. Kalem, Defter, Sulu Boya, Kuru Boya, Kalem Kutu gibi malzemeler bir öğrencinin kırtasiye masrafının 150 ile 250 Lira arasında değiştiğini söyleyen Özbay, velilerin Kırtasiyelere daha fazla ilgi gösterdiğini söyledi. (Kadir Sinici)
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here