“Okul Sütü, Akıl Küpü”

18
Kırklareli İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ali Dermenci, Geçtiğimiz dönem uygulanan Okul Sütü Projesi’nin bu yıl da uygulanıyor olmasından çok memnun olduğunu dile getirerek, sağlıklı bir nesil yetiştirmenin ilk koşulunun süt alışkanlığı kazandırmak olduğunu söyledi ve sözlerine şöyle devam etti:
HABER MERKEZİ
“Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından geçtiğimiz dönem başarılı bir şekilde uygulanan “Okul Sütü Projesi” ile ülke çapında 7 milyon 200 bin öğrenciye süt dağıtılmıştır. Çocukların kalsiyum ve protein ihtiyaçlarının karşılanarak, genç nesillerin daha sağlıklı yetişmesine büyük katkı sağladığına inandığımız “Okul Sütü Projesi”nin bu yıl da uygulanıyor olması bir çocuk babası olarak başta beni ve bir üretici olarak ta biz üreticileri son derece memnun etmiştir.
Bu yıl da yaklaşık 7 milyon öğrencimize haftanın üç günü dağıtılacak olan sütler “Okul Sütü Projesi” kapsamında çocuklara süt içme alışkanlığı kazandıracak. Aynı zamanda ülkemizde son yıllarda artan hayvan sayısı ve buna paralel olarak ta artan süt üretiminin bahar aylarının da gelmesiyle daha da artacağından süt fiyatlarının da düşmesinin önüne geçileceğine ve bu proje hem sağlıklı genç nesillerin yetişmesine hem de geçimini hayvancılık ve süt sığırcılığıyla sağlayan milyonlarca üreticinin ekonomik yönden desteklenmesine büyük katkı sağlayacaktır.
Temennimiz bu tür projelerin her yıl düzenli bir şekilde tekrarlanması ile velilerimizin ve üreticilerimizin de bu projelere destek olmasıdır.” (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here