OKU/ Hoppala!….

34
Telefonla Profesör dolandırıcılığına bir yenisi daha eklendi. Normal vatandaşlardan çok Profesörler dolandırılıyor.
    Telefonla Profesör dolandırıcılığına bir yenisi daha eklendi. Normal vatandaşlardan çok Profesörler dolandırılıyor.  
            Buna bizim ve vatandaşın aklı pek ermiyor. Telefonla kendini savcı, emniyet müdürü ve baş komiser olarak tanıtanların, söylediklerini, Profesör, işadamı ve diğerleri telefonla söylenenleri dinledikten sonra paniğe kapılarak dolandırıcıların isteklerini en seri şekilde yerine getiriyor.
            Dolandırıcılar kurbanlarına “paralarınıza terör örgütü tarafından el konmak üzeredir bunu önlememiz için sizin de bize yardımcı olmanızı istiyoruz!” gibi lafları duyan bazı Prof ve iş adamları; “parayı kurtarayım!” diye koşarak bankaya gidiyor ya da telefonla talimat vererek kendini dolandırıcıya soyduruyor.
            Bu dolandırıcılar kervanına en son olarak ta; Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Dekanı 51 yaşındaki Prof. Dr. Osman. G., kendisini Baş Komiser olarak tanıtan dolandırıcı, Prof. ’u cep telefonundan arayarak,’Bankada bulunan 37 bin liranın terör örgütü tarafından çekilmek üzere olduğunu bildiriyor.’
            Paniğe kapılan Prof. 37 bin lirayı Terör örgütüne kaptırmamak (!) için dolandırıcının verdiği banka hesap numarasına yatırıyor ve kendisini dolandırtıyor. Dolandırıcı emeline kavuşunca da; “hadi geçmiş olsun!” diyerek telefonu kapatmış…
            ***Bunlara akıl erdirmek çok zor. Öyle ya! Eli kalem, kitap tutan ve yazan, ders veren bazı Profesör’ler nasıl olur da bu oyuna geliyor? Hem de seri şekilde parayı, verilen hesaplara aktarıyor veya gösterilen yere ya da çöp bidonlarına bırakılıyorlar.
            *** Bunun da son yorumunu siz yapın! “Acaba kendilerinden şüpheleri mi var?”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.