OKO/YORUM

78
Seçimlere 102 gün kaldı!
  
    
Rahmi Sağlık
Genel seçimlere 102 gün kaldı. Siyasi Partiler Aday Adayları’nı belirleme noktasına geldi.
Köşemizin darlığı sebebiyle bu gün sadece iktidar partisi AK Parti’den başvuran 8 Milletvekili Aday Adayları’nı ve sonrasında da ola bilecekleri açıklamaya çalışacağız.
Milletvekili Av. Şenol Gürşan’ın Aday Adaylığı için Parti Genel Merkezine müracaatını yaptı. Servet Bedir (İş Adamı), Ümit Kayan (Emlakçı), Akın Kamacı (Avukat), Volkan Göç (Or. Mühendisi), Türker Yörükçüoğlu (Bürokrat), Kadriye Tokat (Memur), Av. Ahmet Zeki Kılavuz (Eski İl Eski Başkanı), Şuayyip Akkır (İş Adamı), Aytaç Aksoy (İş Adamı) ve Cem Duran’da (Borsacı) AK Parti Kırklareli İl Başkanlığı’na Milletvekili Aday Adaylığı için başvurdu.
AK Parti’den 11 Aday Adayı’nın başvurularını açıklayan İl Başkanı Alper Çiler; “Partimizin hedefi, Kırklareli’den 2 Milletvekili çıkarmaktır. Bunu Kırklareli halkı ile el ele verip gerçekleştireceğiz. İl ve ilçelerimize yatırımların hızlandırılmasını sağlayacağız!” dedi.
Kırklareli’nin toplam 3 Milletvekili çıkaracak olmasına rağmen, AK Parti 2, CHP 3 ve MHP 1 Milletvekili hedefliyor! Belirlenen bu hedefler güzel. Amma hangi partiler fire verecek onu da 7 Haziran saat 22 de göreceğiz!
Partilerin hayalindeki hedeflerinden verilecek firelerini de Belirlenecek aday adayların da büyük rolü olacak. Tabi Bu da Parti Genel Merkezlerince adayların onaylanmasından sonra azda olsa açıklık kazanacaktır.
AK Parti’deki durum diğerlerine göre biraz daha farklı gibi görünüyor. Çünkü Aday Adayları temayül yoklamasına girecek ve sıralandıktan sonra onay için Parti Genel Merkezine, Tamamı mı? Yoksa ilk sıralardakiler mi? davet edilecek. Kimlerin işaret edileceği de önem taşımaktadır. Onu da şimdi den tahmin etmek biraz zor.
Ak Partide Aday adaylık konusunda zemin biraz kaygan gibi görünüyor. Çünkü fısıltı gazetelerinde sürpriz adaylardan bahsediliyor. En çok 2011 Seçimleri’nde 2. Sıra’da aday gösterilen İnşaat Mühendisi Şaban Erden ve ANAP Eski İl Başkanı Av. Mehmet Hilmi Çiler, AK Parti Eski İl Yöneticileri’nden Eczacı İlhan Taşkan ve Jeoloji Mühendisi Belediye Meclis Üyesi Fırat Karabeyoğlu’nun da ismi ortalıkta dolaşıyor.
Parti Genel Merkezi bu konuda geçmişe göre daha ince eleyip sık dokuyarak Milletvekili Adayları’nı belirlemesi gerekmektedir.
Biz köşemizden bütün partilere başarı dilerken eğer onlar bize bizde onlara ulaşıp bilgi alabilirsek köşemizde paylaşacağız. Köşemiz herkese açıktır!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.