“Öğrenmek istiyorum deyin, kursu açalım”

14
Kırklareli Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü tarafından 3 Ekim 2012 tarihinde başlatılan ve 18 Ocak 2013 tarihinde sona eren Okuma-Yazma Kursu’nu başarı ile bitiren 7 kursiyer sertifikasını aldı.
HABER MERKEZİ
18 Ocak 2013 Cuma günü Kırklareli Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü’nde düzenlenen törende bir konuşma yapan Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Hayati Çapa, Okuma-Yazma Kursları’nın çok önemli olduğunu vurgulayarak, okuma-yazma kursuna katılmak isteyenlerin Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’ne başvurmaları gerektiğini söyledi.
Okuma-Yazma kurlarını bir kişiye bile açabildiklerini vurgulayan Çapa, diğer kurslarda istenen 12 kişi şartının aranmadığını belirterek;
“Değişik nedenlerle okuma yazma olmayan vatandaşlarımıza bu imkanı vermek, gerçekten bizler için de çok önemli bir konu. Bizim diğer kursları açabilmemiz için en az 12 kişinin olması gerekiyor ama okuma yazma kurslarında böyle bir şart söz konusu değil. Tek bir vatandaşımız bile ben okuma yazma bilmiyorum, öğrenmek istiyorum dediği zaman bile kursu açabiliyoruz. Birinci kademe okuma yazma sertifikasını almaya hak kazanan kursiyerler, ikinci kademe okuma yazma kursuna müracaat edebilirler. İkinci kademe okuma yazma kursunu başarı ile bitiren kursiyerlerimiz dördüncü sınıfı bitirmiş olarak kabul ediliyor. İkinci kademe sertifikasını alan kursiyerlerimiz dilerse açık ortaokula müracaat etme hakkı kazanıyor” dedi. (Ufuk Ertop)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here